w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Emeryci nic o tym nie wiedzieli. Komornicy w całej Polsce ustawiają się do nich w kolejce

To kolejna dziura w Polskim Ładzie, przez którą osoby starsze mogą stracić wszystko, co zyskali na Polskim Ładzie. Chodzi o emerytów, którzy mają długi.

emerytura honorowa 2021 wniosek dla kogo 90 latek stulatek

Seniorzy pobierający od stycznia 2022 roku z ZUS świadczenia do wysokości 2500 zł nie powinni mieć zabieranej zaliczki na podatek dochodowy, czyli PIT. Oni potencjalnie zyskują na reformie. Jest jednak jeden haczyk.

Komornicy zacierają ręce na zyski seniorów z Polskiego Ładu

W portfelu seniorów, którzy nie dostają więcej niż 2,5 tys. zł miesięcznie z tytułu świadczenia emerytalnego lub renty, miało zostać sporo dodatkowych pieniędzy. Jest jednak jeden haczyk. Nie można być seniorem zadłużonym. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” opublikowano fragment listu od czytelnika, któremu komornik zabrał wszystko to, co miał zyskać na reformie podatkowej.

Do gazety napisała zadłużona osoba z niepełnosprawnością, która ma bardzo niskie świadczenie (rentę socjalną) w wysokości 1250 zł i 88 gr. brutto (1066,30 zł na rękę). Komornik zabierał czytelnikowi z renty tyle, ile mógł zgodnie z ustawą. W tym przypadku to kwota nieco ponad 150 zł.

Rencista cieszył się, że na Polskim Ładzie zyska, bo świadczenie jest niezwykle niskie. Na reformie miał zyskać około 70 zł. Tyle bowiem zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc odprowadzał ZUS. I tu pojawił się problem.

Podwyżki na koncie nie było, wszystko zabrał komornik

Czytelnik DGP miał nadzieję, że od stycznia dostanie na konto więcej, bo ponad 1138 zł. Dla osoby niepełnosprawnej to duża zmiana, choć na pewno nie jest to zmiana wystarczająca na pokrycie bieżących wydatków, w szczególności, że wszystko mocno drożeje.

Mimo zmian w podatkach i obietnic polityków niepełnosprawny rencista nie zobaczył z zysku z Polskiego Ładu ani złotówki. Wszystko spowodowane jest zajęciem jego konta przez komornika. Wszystko dlatego, że każda nadwyżka w wynagrodzeniu może zostać przez komornika zabrana na poczet spłaty zobowiązania.

Podsumowując – Polski Ład dał renciście 72 zł, które natychmiast zajął komornik. Wzrosła bowiem całkowita kwota podlegająca egzekucji. To spowodowało, że sytuacja niepełsnoprawnego czytelnika nie zmieniła się, za to spłaca teraz dług kwotą ponad 222 zl, a nie jak wcześniej 150 zł.

Każdy senior powinien zatem pamiętac, że jeśli komornik zabiera cokolwiek na spłatę długów, to zabierze również całą nadwyżkę z Polskiego Ładu.

rząd podatek katastralny co to jest ile wynosi

Rząd planuje nowy, gigantyczny podatek? Polacy będą stracić mieszkania?

roczna dziewczynka śmierć bateria ostrzeżenie dla rodziców

Roczna dziewczynka zmarła. Umierała w bólach. Matka teraz ostrzega rodziców