w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Niepokojące informacje z Chin. Eksperci tego nie przewidzieli. To odbije się również na Polsce

Chiny zamiast rosnąć w siłę, mocno słabną. Mocniej niż przewidywali ekonomiści w swoich prognozach. Gospodarka tego kraju mocno spowolniła.

gospodarka chin 2022
Fot. Chairman of the Joint Chiefs of Staff - Flickr: 110712-N-TT977-077 (domena publiczna)

Ujawniono nowe makroekonomiczne dane i liczby na temat gospodarki Chin. Te zaskoczył wszystkich, również ekonomistów. Prognozy znacznie rozminęły się z rzeczywistością. Kraj spowalnia, a wraz z nim spowolni reszta świata, w tym i my – Polacy.

Gospodarka Chin 2022. Ekonomiści tego nie przewidzieli

Dane są miażdżące w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ekonomiści są zdumieni, bo nie sądzili, że ich prognozy tak bardzo mogą rozminąć się z realiami. Chińska gospodarka mocno spowalnia, a to będzie miało w niedalekiej przyszłości wpływ na cały świat. Również na Polskę i nasze portfele.

Eksperci z Bloomberga sądzą, że sytuacja może być dużo gorsza, niż w rzeczywistości. Chińczycy nie są bowiem skłonni ujawnić wszystkich danych na temat swojej gospodarki. Jednak te dane, które dziś ujawniono, wystarczyły, by amerykańska giełda zareagowała bardzo nerwowo.

W 2022 roku Chinom nie udało się awansować na 1. miejsce gospodarek światowych. Kraj ten nieustannie jest na etapie gonienia gospodarki USA, choć gorzej od nich wypada Unia Europejska. To dlatego Chińczycy są pełni obaw o przyszłość. Każde tąpnięcie może spowodować, że ich miejsce w rankingu będzie zagrożone. Niepokój dodatkowo podsycają tarcia na linii Chiny – Tajwan.

Dane z Chin mocno rozmijają się z prognozami

Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w lipcu 2022 roku jedynie o 3,8 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Z kolei sprzedaż detaliczna zanotowała delikatny wzrost na poziomie ok. 2,7 proc. Bardzo złe dane płyną też z tamtejszego rynku pracy, w szczególności jeśli chodzi o najmłodszych Chińczyków (do 25 roku życia). Nawet co piąta osoba z tego przedziału wieku jest bez pracy.

Dane z chińskiej gospodarki są nie tylko dużo poniżej oczekiwań, ale również nie zgadzają się z prognozami ekonomistów. Nie tak dawno obniżono tam stopy procentowe w celu pobudzenia gospodarki, a tego żaden analityk i finansista w ogóle się nie spodziewał. To może też świadczyć o tym, że sytuacja w Chinach jest o wiele bardziej niekorzystna, niż sądzi reszta świata.

Sytuacja gospodarcza światowych potęg nie napawa optymizmem. W Europie problemem jest też bardzo wysoka inflacja, która zjada oszczędności obywateli. Ekonomiści nie mają złudzeń, że kolejne miesiące będą bardzo trudne i sugerują, aby się na to przygotować. Również Polska nie jest samotną wyspą i prędzej czy później problemy świata odbiją się na naszych portfelach.

zus polski ład zapaść 500 plus

ZUS wypłaca seniorom dodatkowy bonus. Niemal 5 tys. zł na miesiąc wypłacane do końca życia

lech wałęsa emerytura

Lech Wałęsa przeżywa dramat. Jego żona nie miała wyjścia. ” Nie jestem z tego zadowolony”