w ,

HAHAHA!HAHAHA!

ZUS wypłaca seniorom dodatkowy bonus. Niemal 5 tys. zł na miesiąc wypłacane do końca życia

Dla niektórych seniorów Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma nie lada niespodziankę. Można na konto bankowe otrzymać prawie 5 tys. zł. Kto otrzyma pieniądze?

zus polski ład zapaść 500 plus

Wraz z setnymi urodzinami seniorzy mogą liczyć na wyjątkową premię za wiek. Od 1 marca 2022 r. dla nowych stulatków wynosi ona 4944,79 zł brutto – przekazał PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Obecnie świadczenie honorowe pobiera 2689 osób.

Świadczenie honorowe 2022. Prawie 5 tys. zł miesięcznie dla wybranych

W związku z przypadającym w listopadzie Ogólnopolskim Dniu Seniora przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przypomnieli, że niektóre osoby starsze mogą dożywotnio i co miesiąc otrzymywać na konto aż 5 tys. zł. To spora suma, która w obliczu wysokiej inflacji zmienia diametralnie sytuację osoby starszej.

Jak dowiadujemy się z mediów, rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski z okazji tego święta przypomniał o możliwości skorzystania z tak zwanego świadczenia honorowego. W 2022 roku po marcowej waloryzacji emerytur świadczenie to wynosi 4945 zł. Nie każdy jednak otrzyma te pieniądze.

Nie potrzeba składać żadnych wniosków

Tak duża suma przyznana zostaje dożywotnio każdemu seniorowi, który ukończył 100 lat. Wysokość wypłat może się jednak nieco różnić. Ma na to wpływ kwota bazowa dotycząca danej osoby starszej. Co ciekawe, środki te są przyznawane obok ustawowej emerytury i stanowi bonus.

W Polsce świadczenie honorowe pobierane jest obecnie przez zaledwie niecałe 2,7 tys. osób. Jeśli senior przekroczy 100 lat życia, świadczenie zostaje przyznane bez konieczności składania jakichkolwiek wniosków. Wyjątkiem są seniorzy, którzy nie pobierają emerytury.

Tego typu bonusy wypłacane są nie tylko przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych , ale też przez KRUS i zakłady emerytalne MSWiA oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

XVIII Polish Businesswomen Awards

Burbonik.pl patronem medialnym XVIII Polish Businesswomen Awards

chatgpt bard google ai bing

Łatwy sposób na znalezienie partnera. Sztuczna inteligencja pomoże w kilka minut [WYWIAD]