w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Niepokojące słowa Morawieckiego. Sprawa jest poważna. To się stanie, gdy upadnie Kijów

Premier rządu Zjednoczonej Prawicy udzielił wywiadu dziennikowi „Super Express”. Z ust szefa rządu padło wiele niepokojących stwierdzeń na temat wojny.

morawiecki wojna w polsce
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (Życzenia premiera Mateusza Morawieckiego w 31. rocznicę uchwalenia deklaracji niepodległości Ukrainy)

W jednym z ostatnich wydań dziennika „Super Express” pojawił się obszerny wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. Przewodnim tematem była wojna na Ukrainie i bezpieczeństwo Polski w obliczu tego, co dzieje się za naszą granicą. Padło wiele niepokojących słów.

Morawiecki o wojnie. „Rosja skieruje swoją agresję na Polskę…”

Ostatni wywiad szefa rządu dla popularnego w Polsce dziennika nie napawają optymizmem. Premier Mateusz Morawiecki wprost stwierdził, że sprawa wojny na Ukrainie ma tylko dwa możliwe rozwiązania. Albo Ukraina wygra, albo Rosja przyjedzie czołgami do Polski.

Jeśli padnie Kijów, Rosja skieruje swoją agresję na Polskę – stwierdził stanowczo Morawiecki. Szef rządu pytany przez dziennikarzy „Super Expressu” o to, co stało się w listopadzie w Przewodowie, przyznał, że tak właśnie wygląda wojna i musimy wyciągać z tego wnioski.

Śmierć dwóch polskich obywateli uświadomiła nam jak blisko jest wojna. Putin terroryzuje Ukrainę już od wielu miesięcy. (…) Bomby spadają niedaleko granic Polski. Polska nie została bezpośrednio zaatakowana – stwierdził premier.

„Polska nie chce angażować się w wojnę z Rosją”

Mateusz Morawiecki stanowczo powiedział, że nasz kraj angażować się w wojnę z Putinem nie ma najmniejszego zamiaru. Aktualnie wszystkie wysiłki mające na celu wspieranie Ukrainy mają na celu uniknięcie przez Polskę jakiejkolwiek militarnej konfrontacji.

Jeśli padnie Kijów, Rosja skieruje swoją agresję na Polskę. Rosyjskie trolle już pracują, żeby osłabić naszą wolę. Bombardują nas fake newsami, plotkami, dezinformacją. Chcą wywołać panikę i chaos – przyznał prezes Rady Ministrów.

Zdaniem premiera Morawieckiego wycofanie się jakiegokolwiek kraju NATO z procesu wspierania Ukrainy w tej nierównej wojnie spowoduje, że prędzej czy później władza w Kijowie upadnie. Wskazał też, jak ważnym elementem w tej grze jest Polska, bez której „architektura wsparcia dla Ukrainy posypie się jak domek z kart„.

Żyjemy w czasie geopolitycznego przełomu. Musimy zapewnić Polsce bezpieczeństwo i powrót na ścieżkę rozwoju – czytamy w „Super Expressie„. Tym samym premier zaznaczył, że długi okres względnego spokoju na kontynencie zakończył się i tylko od przywódców świata Zachodu zależeć będzie, jak potoczą się losy naszego kraju.

pobór do wojska 2023 jakie roczniki

Wróci obowiązkowa służba wojskowa? Terlecki: „Trzeba będzie podejmować trudne decyzje”

phil collins 2022 choroba zdjęcia

Phil Collins gaśnie? „Nic nam nie zostało, to koniec”. Fatalne wieści o zdrowiu artysty