w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Ile emerytury z ZUS dostaje Teresa Lipowska? Przy życiu trzyma ją tylko jedno

Artyści nie mają na stare lata łatwo. Większość pracowała na umowach zlecenie lub o dzieło, a na starość trudno zwiazać koniec z końcem. Ile z ZUS dostaje 85-letnia aktorka?

teresa lipowska wiek choroba
Fot. YouTube / Kultowe Rozmowy (screen)

Teresa Lipowska lada chwila skończy 85 lat. Wiek nie jest jednak dla niej żadnym problemem i przeszkodą w karierze zawodowej. Aktora jest bardzo aktywna i w ogóle nie ma zamiaru rezygnować z pracy, jednak wysokość jej emerytury tego za bardzo nie odzwierciedla.

Teresa Lipowska i jej emerytura. Ile po latach pracy dostaje aktorka?

Uwielbiana przez Polaków aktorka uprawia ten zawód już od ponad 70 lat. Serialowa Barbara Mostowiak („M jak miłość„) to kobieta, która żyje pełną piersią i nie myśli o tym, aby założyć na nogi ciepłe kapcie i spędzić resztę życia w bujanym fotelu.

Choć od pewnego czasu nasilają się różne plotki i doniesienia o tym, że Lipowska wkrótce odejdzie z branży, to sama temu stanowczo zaprzecza. Będzie grała w serialach tak długo, jak długo pozwoli jej na to stan zdrowia i siły witalne.

Drugim powodem są jednak pieniądze. Aktorka nie ma zbyt wysokiej emerytury, a na jej konto ZUS przelewa tyle, że przy szalejącej inflacji i drożyźnie w tym roku byłoby trudno zorganizować porządną Wielkanoc.

Na swoje emerytury narzeka większość artystów seniorów. Do nich zaliczyć należy między innymi Marylę Rodowicz lub Karola Strasburgera. Większość osób z tej branży na stare lata dostaje nie więcej niż nieco ponad 2 tys. zł na rękę.

Aktorka nie liczy na ZUS. „Miałabym biedę”

Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. Niedawno jeden film skończyłam (…), mam cały czas 'M jak miłość’. Mam bardzo dużo spotkań z widzami, ze swoją książką, które uwielbiam zresztą. Pięć lat temu wydałam książkę. I z tą książką jeździłam sporo – wyjawiła aktorka.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami Wideoportalu, Teresa Lipowska miała chwilowy przypływ szczerości i dosadnie skomentowała swoją sytuację jako polskiej emerytki. Gdyby zrezygnowała z pracy i nie dorabiała na planie serialu, to klepałaby biedę.

Z tym samym problemem zmagają się miliony emerytów w kraju. Solidaryzując się z nimi, Teresa Lipowska ujawnia, że jej potrzeby są niewielkie i jakoś daje sobie radę.

Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze – stwierdziła.

Źródło: wideoportal

500 plus na psa i kota

500 plus dla psa i kota. Nowy pomysł polityków wzbudza mieszane uczucia

rozenek-majdan instagram

Rozenek-Majdan przyznała się, co robi w kuchni. Jej fanki są tym mocno zaskoczone