w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ale hit! Ukryty przycisk na kasie w Biedronce. Mało kto wie, że kryją się pod nimi…

Robimy tam zakupy niemal codziennie, ale nie wiemy, że samoobsługowa kasa ma tajemnicze przyciski. Mogą one znacznie ułatwić nam życie.

biedronka kasy samoobsługowe instrukcja
Fot. YouTube / Krosno24

Kasy samoobsługowe w Biedronce są dla wielu osób zbyt trudne w obsłudze. Mimo to zaczynają być szeroko stosowane, bo są w stanie szybko rozładować kolejki do kas. Mało kto wie, ze kasy w Biedronce posiadają cztery przyciski, z których niewiele osób korzysta.

Kasa samoobsługowa w Biedronce. Czy znasz te przyciski i ukryte funkcje?

Tajemnicze przyciski w kasach samoobsługowych. Mało kto wie, że pod nimi kryje się szereg przydatnych funkcji, a nawet promocje. O ich istnieniu nie każdy wie, bo nie są za bardzo widoczne albo po prostu boimy się je naciskać nie wiedząc, co się wydarzy.

Mimo to maszyny spotkały się z wielką popularnością w marketach, bo potrafią sprawnie rozładować ruch w godzinach szczytu. Po pierwsze warto jednak sprawdzić, czy kasa, do której podchodzimy, nie zawiera tylko i wyłącznie opcji płatności kartą. To zaoszczędzi nam pierwszych kłopotów.

W przypadku kas samoobsługowych nie ma zbyt wiele tematów do omówienia. Mają skanować towar i umożliwiać nam dokonanie zapłaty. Kasy Biedronki, w odróżnieniu od niektórych w innych sieciach dyskontów, mają ukryte funkcje, czyli dodatkowe guziki. Do czego one służą?

Biedronka. Kasa samoobsługowa. Przyciski ułatwiające zakupy

Jak czytamy na portalu next.gazeta.pl, jeszcze rok temu można było skorzystać z wszystkich czterech tajemniczych guzików na kasach samoobsługowych w Biedronce. Obecnie w większości sklepów działa podobno tylko jeden z nich. Warto jednak sprawdzić to w swoim dyskoncie.

Pierwszy przycisk od lewej strony kasy przedstawia głośnik. Po jego naciśnięciu zwiększymy lub zmniejszymy siłę głosu wydobywającego się z maszyny. Ta funkcja uszczęśliwi głownie seniorów, którzy mogą mieć problemy ze słuchem, a także będzie przydatna w godzinach szczytu, gdy w sklepie panuje hałas

Drugi przycisk zawiera symbol trójkąta i wykrzyknika. Użyjmy go (o ile będzie działał), jeśli mamy problem ze skanowaniem towaru lub zapłatą i czujemy, że musimy wezwać obsługę.

biedronka kasy samoobsługowe instrukcja
Cztery tajemnicze przyciski na kasach samoobsługowych Biedronki. Fot. YouTube / Krosno24

Trzeci ukryty przycisk na kasie w Biedronce to moc promocji. Umożliwia łatwe zeskanowanie karty Moja Biedronka nawet, jeśli nie mamy jej ze sobą. Wystarczy jej zdjęcie. Nie trzeba mówić, czym to skutkuje. Zniżki i rabaty!

Czwarty przycisk to ten, który podobno nadal działa. Kryje się pod nim funkcja tarowania wagi. Naciśnijmy go przed rozpoczęciem pracy z maszyną, aby wyzerować wagę. W innym przypadku waga towaru może być zawyżona i wówczas zapłacimy więcej, niż powinniśmy (albo i mniej, czego robić nie polecamy).

Udanych zakupów!

beata szydło wykształcenie mąż

Cios w plecy Kaczyńskiego! Beata Szydło ostro skrytykowała polski rząd. „Popełniliśmy…”

uokik przeszukanie mieszkania zmiana przepisów policja urząd ochrony konkurencji i konsumentów zgoda sądu

Bez pytania wejdą nam do mieszkań? Niepokojące zmiany w ustawie. Będą kary