w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Koniec programu 500 plus? Padła data! Morawiecki potwierdza: „Nie spełnia oczekiwań”

Sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości, czyli 500 plus, może zostać zlikwidowany. Takie wnioski płyną z wypowiedzi byłego ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

koniec 500 plus 2023 morawiecki polski ład dług publiczny

Wszystko wskazuje na to, że już w 2023 r. budżet państwa się rozleci. To oznacza, że konieczne będą drastyczne cięcia wydatków przez rząd. To również możliwy koniec wsparcia w ramach programu Rodzina 500 Plus.

Koniec z 500 plus? Koalicjant PiS przewiduje drastyczne cięcia

Po siedmiu latach od wprowadzenia programu 500 plus aktywność zawodowa kobiet mocno spadła, rodzi się też najmniej dzieci od czasów końca II wojny światowej. Dane są fatalne, wydajemy miliardy na coś, co nie daje efektu, ale mimo to program będzie nie do ruszenia. To by oznaczało koniec PiS.

Nawet 1,4 mln zł kosztowały podatników narodziny jednego dziecka. Czy program 500 plus jest tego warty, skoro dzieci i tak się nie rodzą, a demograficzna katastrofa zbliża się wielkimi krokami? Program pozwolił partii rządzącej wygrać wybory, ale nie przyniósł w zasadzie żadnego efektu.

Niepokojące informacje opublikował dziś dziennik „Rzeczpospolita„. Już za jedyne 1,5 roku możemy pożegnać się z dodatkami socjalnymi, w tym z najbardziej istotnym, do jakiego Polaków przyzwyczaił rząd. To może oznaczać koniec 500 plus już w 2023 r.

Wszystko z powodu przekroczenia tzw. barier nadmiernego deficytu liczonych wg metodologii krajowej, jak i unijnej. Polska jest zadłużona po uszy. Dług publiczny przekroczył właśnie 1,5 biliona złotych, a rząd stosuje kreatywną księgowość nie raportując do KE całego zadłużenia.

Były wicepremier Jarosław Gowin twierdzi, że za niespełna dwa lata Polsce nie uda się przejść pozytywnie unijnego testu zadłużenia. – W 2023 r. budżet się nie zepnie i konieczne będą drastyczne cięcia wydatków – ostrzegł w rozmowie z dziennikarzami były wicepremier.

Mateusz Morawiecki potwierdza. „Program 500 plus nie spełnił oczekiwań”

Opozycja jest zdania, że w razie cięć wydatków, które będą konieczne, jako pierwszy zostanie zlikwidowane wsparcie 500 plus. Jednocześnie drastycznie wzrosną opłaty oraz podatki i to będą podwyżki inne, niż te, które zakłada Polski Ład.

Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju, też potwierdza, że rząd musi pilnie znaleźć w budżecie nawet kilkadziesiąt miliardów złotych w maksymalnie trzy lata od teraz.

Na koniec warto też przytoczyć wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który oficjalnie przyznał, że program 500 plus nie przyniósł żadnych rezultatów.

Źródło: Rzeczpospolita

janów lubelski jarosław kaczyński

Jarosław Kaczyński bije się w pierś i przyznaje się do winy. „Nie daliśmy rady”

duda lex tvn podpis ustawa weto

Prezydent zgodził się na kolejny podatek. „Wrzucony cichcem do innej ustawy”