w

Kulka z folii aluminiowej. Włóż ją do zmywarki i patrz, co się stanie. Magia!

Prosto z TikToka przyleciała do Polski nowa moda. Gospodynie domowe wkładają do zmywarek kulkę z folii aluminiowej. Czy to rzeczywiście działa?

kulka z folii aluminiowej do zmywarki

Użytkownicy popularnej aplikacji społecznościowej TikTok prześcigają się w pomysłach, które mają ułatwić nam codzienne życie. Jednym z nich jest wkładanie kulki z folii aluminiowej do zmywarki. Skąd popularność takiego rozwiązania? Wyjaśniamy.

Kulka z folii aluminiowej do zmywarki. Działa cuda!

Autorzy tego pomysłu nie chcą bezpośrednio podzielić się tym, jak to działa. Jedno jest jednak pewne – działa na 100%. Kto czytał instrukcję obsługi zmywarki do naczyń, wie, że nie można do tego urządzenia wkładać wielu rzeczy. Na liście są między innymi kryształowe kieliszki czy słoiki z naklejonymi przez producenta etykietkami.

TikTok jest prawdziwą kopalnią pomysłów. Nie wszystkie nadają się do wdrażania w życie. Jednak te osoby, które widziały nagranie z aluminiową kulką z trudem wierzą, że można w tak prosty i skuteczny sposób ułatwić sobie zmywanie naczyń

Wiele wskazuje na to, że kulka z folii aluminiowej wchodzi w reakcję ze składnikami tabletek do zmywania. Efektem są wybitnie lśniące naczynia i sztućce bez żadnych zacieków. Takiego odkrycia dokonała Carolina McCauley, użytkownika wspomnianego serwisu społecznościowego. Natychmiast podzieliła się tym z całym światem.

@carolina.mccauley 🍴 This dishwasher hack will leave your silverware sparkling ✨ #kitchenhacks #homehacks #dailyhacks #cleaningmotivation #hometips ♬ 1 step forward, 3 steps back – Olivia Rodrigo

Co zatem należy zrobić? To banalnie proste. Zwijamy kawałek folii aluminiowej w kulkę i umieszczamy w zmywarce do naczyń. Najlepsze miejsce to koszyk ze sztućcami, z którego kulka podczas działania urządzenia nie wypadnie na jego dno i nie zasłoni odpływu wody.

Kolejny krok to uruchomienie zmywarki w takim trybie, jakiego zawsze używamy. Nie ma to większego znaczenia, ale zależne jest od stopnia ich zabrudzenia.

Po całym procesie, gdy otworzymy zmywarkę, naszym oczom ukażą się wyjątkowo lśniące sztućce, talerze i szklanki. Będą wyglądały jak kupione chwilę wcześniej. Miłego mycia!

koniec klanu 2023

Niepokojące wieści z planu serialu „Klan”. Widzowie spodziewają się najgorszego

przekaz z zaświatów prochy

Wiadomość z zaświatów? Rozsypali prochy babci. Te ułożyły się w napis. Rodzina w szoku