w ,

Te papierosy zaraz znikną ze sklepów. Kultowa marka przechodzi do historii

Jeden z największych koncernów tytoniowych na świecie ogłosił zakończenie produkcji kultowej marki papierosów. Zna ją każdy, nawet ten, co nie pali.

marlboro wycofane
Fot. freepik

Papierosy Marlboro wycofane! Lada chwila znikną ze sklepów na całym świecie, w tym również w Polsce. To koniec kultowej marki znanej od 120 lat. Produkujący je koncern tytoniowy Philip Morris oficjalnie ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych produktów

Marlboro wycofane. Wkrótce znikną ze wszystkich sklepów

To koniec historii tej marki trwającej 120 lat. Legendarne papierosy Marlboro przechodzą do historii. Jak ujawnił w rozmowie z niemieckim „Die Welt” dyrektor generalny Philip Morris Markus Essing, papierosy marki Marlboro zostaną wycofane, bo firma zmienia swoją strategię na kolejne lata.

Za chwile firma ma zająć się produkcją podgrzewaczy tytoniu IQOS i papierosów elektronicznych, bo w tym widzi większy potencjał, niż w papierosie tradycyjnym. Koncern ma zamiar docelowo całkowicie wycofać się używania tytoniu do tworzenia swoich produktów. Produkcja zostanie przestawiona na rozwiązania mniej niezdrowe.

Koniec 120-letniej historii

Ostateczna data zakończenia produkcji papierosów Marlboro nie została jeszcze ujawniona. Warto jednak wspomnieć, że koncern Philip Morris przestał reklamować tradycyjne wyroby tytoniowej w 2017 roku, a postawił na produkty nowoczesne. Te nadal są szkodliwe dla każdego palacza, ale nie są tak szkodliwe dla klimatu.

 

Marlboro na rynku istniały od 1902 roku. Nazwa pochodzi od ulicy, przy której położona była wówczas fabryka Philip Morris, czyli Great Marlborough Street. Cechą charakterystyczną tej marki papierosów był napis na paczce, a konkretnie słowa Veni, vidi, vici będące nawiązaniem do znanej wypowiedzi Juliusza Cezara.

Mało kto wie, ale papierosy Marlboro miały pierwotnie czerwone ustniki, aby nie było widać na nich śladów szminki, gdyż były przeznaczone głównie dla kobiet.

górki czechowskie ipn

Odnaleziono szczątki ponad 40 osób! Wszystkie wrzucono do jednego dołu [ZDJĘCIA]

narada u prezydenta

PILNE. Andrzej Duda wygłosi wieczorem ważne orędzie. „Dotyczy przyszłości”