w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

To tu Putin ma swój bunkier? Nowe zdjęcia satelitarne ukazały coś jeszcze

Pierwszy raz w historii pokazano bunkier, w którym rzekomo ma ukrywać się od niemal dwóch miesięcy prezydent Rosji. Widać tam jednak o wiele więcej ciekawych rzeczy.

bunkier putina google maps
Fot. Google Maps / zrzut ekranu

Wielkie lotniska, potężne bazy wojskowych okrętów i kosmodrom. Obok wejście do bunkra. Wszystkie te elementy widać na odtajnionych właśnie fotografiach wykonanych z orbity naszej planety.

Bunkier Putina. Google Maps zdjęło cenzurę. Od teraz może go zobaczyć każdy

Zdjęcia satelitarne są dla armii Ukrainy bardzo istotne, bo dzięki nim dowódcy są w stanie na bieżąco śledzić ruchy wojsk rosyjskich. Wsparciem są też samoloty NATO nieustannie patrolujące granicę między Polską a Ukrainą i Białorusią. Tym razem jednak pokazano o wiele więcej. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, co jeszcze Rosja chowa przed światem na czarną godzinę.

Na pokazanych przez Google Maps fotografiach satelitarnych widać rosyjskie wyrzutnie rakiet i silosy, z których wystrzeliwane są międzykontynentalne pociski balistyczne. Tuż obok samoloty, rozbudowane lotniska i kompleksy dowodzenia. To wszystko stanowi tajny ciąg obiektów, który dziś możemy zobaczyć w dużej rozdzielczości.

O zdjęciach poinformowała ukraińska armia na Twitterze. Do wpisu dołączono cztery ciekawe zdjęcia.

Schron Putina ujawniony. Zdjęcia satelitarne pokazały dużo więcej

Do tej pory tajne i chronione przed opinią publiczna wojskowe obiekty należące do armii Putina może zobaczyć dosłownie każda osoba na świecie. To koniec cenzury zdjęć w usłudze Google Maps.

Google zdjęło cenzurę fotografii w ostatnią sobotę. Bardziej uważne osoby dostrzegą na nich również okręty podwodne stacjonujące w pobliżu Kamczatki. Wrażenie robi też baza lotnictwa położona około 150 km od granicy z Ukrainą. Z kolei pod Murmańskiem widać magazyny broni jądrowej.

bunkier putina mapa google maps zdjęcia satelitarne
Fot. Google Maps

Kreml i Google nie lubią się od dawna. Sąd w Moskwie jakiś czas temu pogroził amerykańskiej firmie palcem. Dostało się też Wikipedii za pisanie o wojnie na Ukrainie. Dodatkowo na polecenie Putina nałożono na Google karę finansową w wysokości 12 mln rubli.

Źródło: Twitter, Interia

torby reklamowe z logo firmy

Torby reklamowe na konferencje branżowe – czym powinny się wyróżniać?

jaja królewskie salmonella

GIS ostrzega! Salmonella na powierzchni skorupek jaj tej firmy. Pilnie je wyrzuć