w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Ruszają masowe kontrole w całym kraju. Robisz to? Urzędnicy zapukają do drzwi

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą polować na tych, którzy świadomie łamią przepisy. Zapukają do każdych drzwi i będą nas kontrolować.

l4 kontrola zus po jakim czasie

Już niebawem rozpocznie się zmasowana kontrola. Urzędnicy ZUS w całej Polsce będą pukać od drzwi do drzwi i sprawdzać, czy jesteśmy w domu. Za świadome łamanie obowiązujących przepisów posypią się oczywiście surowe kary.

Masowe kontrole L4. Nieobecność w domu nie opłaci się

Jeśli dostaliśmy L4, należy siedzieć w domu i nie wychodzić. Jeśli jednak zdecydujemy się na to, by opuścić miejsce zamieszkania, może nas spotkać niezbyt przyjemna niespodzianka. W całym kraju lada moment zaczną się masowe kontrole osób przebywających na zwolnieniach lekarskich.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma dość oszustów, którzy pod pozorem choroby wyciągają z kasy instytucji nienależne środki. Dlatego przedstawiciele ZUS zamierzają chodzić od domu do domu i sprawdzać, czy faktycznie chorujemy, czy też mamy lewe zwolnienie lekarskie.

Jak potwierdził mediom rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski, powoli kończy się stan epidemii, który sprawił, że urzędnicy rzadziej odwiedzali nas w domach. Teraz liczba kontroli w miejscu zamieszkania ma być podobna do tej sprzed koronawirusa. To może oznaczać, że urzędnicy odwiedzą znów ponad pół miliona osób.

Urzędnicy sprawdzą nas nie tylko w domu

Rocznie lekarze wystawiają dziesiątki milionów zwolnień lekarskich. Nie da się ich wszystkich skontrolować, ale liczba kontroli i tak będzie wysoka. Inspektorzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą mogli przyjść zarówno do domu chorego, jak i do jego miejsca pracy a także innego miejsca pobytu, jeśli chory zgłosi, że tam przebywa.

Jak czytamy na witrynie ZUS, kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego od pracy z powodu choroby polega na ustaleniu, czy w okresie zwolnienia lekarskiego pracownik nie wykonuje pracy zarobkowej i czy nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego od pracy w sposób niezgodny z jego celem.

Kto w pierwszej kolejności może spodziewać się kontroli? ZUS weźmie się na początku za osoby, które L4 biorą częściej niż inni. Poza tym kontroli poddane zostaną również te osoby, które już mają na pieńku z ZUS-em, bo wcześniej dostały karę za oszukiwanie systemu.

starzenie się skóry jak zapobiec

Jak zapobiec starzeniu się skóry, a przy tym zahamować rozwój trądziku?

putin zaatakuje nato

Co się stanie, jeśli Putin jednak wygra wojnę? Wiceprezydent USA Mike Pence ostrzega