w , ,

Zemsta Faraona. Co to? Częsta dolegliwość turystyczna, która psuje każdy urlop

Zemsta Faraona to powszechna i uciążliwa przypadłość, dotykająca wielu podróżnych odwiedzających egzotyczne kraje. Jak sobie z tym radzić?

zemsta faraona w jakich krajach leki
Fot. materiały partnera

W publikacji omawiamy przyczyny, objawy i skuteczne metody zapobiegania tej nieprzyjemnej dolegliwości, związanej przede wszystkim z zakażeniem dróg pokarmowych. Dzięki praktycznym wskazówkom uchronisz się przed zagrożeniem ze strony lokalnej kuchni i nie zmarnujesz ani jednej minuty swoich wakacji na walce z bólem brzucha. Wszystko po to, aby Twój urlop był beztroski, a przeżycia wyniesione z wyjazdu pozostały niezapomniane.

Biegunka osób, które podróżują do egzotycznych krajów, nazywana jest właśnie w ten sposób. Spowodowane nią silne odwodnienie organizmu spowodowane może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci czy seniorów. Są jednak sposoby na to, aby wymarzony urlop nie zamienił się w koszmar

Bufety all inclusive jako źródło chorób

Wakacje, słoneczne plaże, kuszące bufety all inclusive i… choroby. Niestety, czasami urok luksusowych wakacji niweczy ból brzucha czy – niestety – gwałtowne i poważniejsze dolegliwości. Zagrożeniem niewłaściwie prowadzonego stołu z jedzeniem może być między innymi „zemsta faraona„. Co to jest?

Z poniższego tekstu dowiesz się, jak uniknąć pasożytniczych czy bakteryjnych chorób podczas wakacji oraz jak dbać o higienę po tym, jak skorzystasz z usługi all-inclusive.

1. Unikaj jedzenia surowych pokarmów

Owoce morza to jedna z najczęstszych przyczyn infekcji podczas wakacji. Warto postawić na dobrze przysmażone ryby oraz mięso. Surowe warzywa mogą również stanowić zagrożenie jeśli zostały myte w brudnej wodzie. Dlatego warto jeść tylko to, co powstało z umytych składników.

2. Wybieraj świeże produkty

Staraj się unikać potraw, które wyglądają na lekko przestarzałe lub mają nienaturalne barwy. Bufety all inclusive często przyciągają gości wyglądem potraw, ale niektóre z nich mogą zawierać przeterminowane składniki, które były wcześniej niewłaściwie przechowywane. Ważne jest również, aby wybierać takie jedzenie, które nie leżało poza lodówką przez wiele godzin.

3. Ochroń się przed bakteriami

Zemsta faraona to pojęcie ściśle związane z pasożytniczymi infekcjami, ale warto pamiętać o higienie osobistej. Wiele osób korzysta ze sztućców podawanych w hotelowych restauracjach, dlatego też warto albo nosić własne, albo mieć przy sobie specjalne chusteczki ze środkiem dezynfekującym.

4. Ile jedzenia trzeba zjeść?

Bufety all inclusive kuszą różnorodnością smaków i ilością potraw, ale warto pamiętać o umiarze. Zjedzenie nadmiernej ilości jedzenia w krótkim czasie może prowadzić do problemów żołądkowych, co obniża odporność organizmu.

5. Rozejrzyj się za ostrzeżeniami

Jeśli coś cię niepokoi, warto pytać innych gości hotelu o ich doświadczenia z tym związane. Innym sposobem na sprawdzenie danego punktu gastronomicznego jest sprawdzenie recenzji w serwisach turystycznych oraz przeglądanie dostępnych już opinii na temat hotelu i restauracji.

Głównie dotyczy turystów w popularnych kierunkach podróży

Jako eksperci w dziedzinie turystyki od lat śledzę i analizuję zachowania turystów odwiedzających popularne miejsca podróży. W tym artykule pragniemy podzielić się kilkoma przydatnymi radami, które mogą sprawić, że wakacje będą niezapomniane i wolne od nieprzyjemnych niespodzianek.

1. Zabezpiecz się przed „zemstą faraona”, czyli biegunką podróżnych

Zemsta faraona” to potoczna nazwa silnej i gwałtownej biegunki, której często doświadcza większość podróżujących po egzotycznych krajach. Przede wszystkim przyczyny wystąpienia tej dolegliwości to zła higiena produktów spożywczych i brak możliwości umycia rąk przed posiłkiem.

Aby uniknąć tych nieprzewidzianych konsekwencji, wybieraj sprawdzone miejsca spożywcze oraz pamiętaj o myciu rąk. Najczęściej za dolegliwość odpowiada jednak brudna woda, której nie powinno się pić, płukać nią owoców ani jamy ustnej po myciu zębów. Kupujmy wodę w butelkach!

2. Zawsze warto mieć przy sobie tabletki na biegunkę

Jeśli jednak już zostaniemy dopadnięci problemem żołądkowym podczas podróży, warto mieć ze sobą tabletki na biegunkę które kupimy wcześniej w aptece. Możemy je rozważyć jako środek zarówno profilaktyczny jak i uśmierzający objawy. Pamiętaj jednak, że leki zawsze powinny być stosowane po konsultacji z lekarzem.

3. Dbaj o higienę podczas podróży

To kolejna bardzo ważna kwestia, która pomoże uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Alkohol czy żel antybakteryjny to świetne rozwiązania na szybkie czyszczenie rąk w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do mydła i bieżącej wody.

4. Szanuj zwyczaje i tradycje miejsc, które odwiedzasz

Czasem dla nas, mieszkańców różnych części świata, zwyczaje wypoczynku w innych krajach mogą wydawać się dziwaczne. Warto jednak pamiętać, że szanowanie kultury miejscowej jest niezmiernie ważne dla sprawnego funkcjonowania w obcym otoczeniu.

5. Chroń swoją skórę przed słońcem

Wiele egzotycznych destynacji oferuje fantastyczne plaże i słoneczną pogodę, która może działać bardzo uspokajająco na nas – zmęczonych stresem codziennego życia.

Pamiętajmy jednak, że niewłaściwa ochrona skóry może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych związanych z promieniowaniem słonecznym. Zawsze stosujmy dobry filtr przeciwsłoneczny i pilnujmy odpowiedniego czasu ekspozycji na promienie słoneczne.

pensje posłów i senatorów podwyżka uposażeń andrzej duda rozporządzenie

Wielkie zmiany w rządzie. Kaczyński wraca, czterech ministrów na wylocie

donald tusk twitter morawiecki

Morawiecki czy Tusk? Tego polityka Polacy chcą mieć za premiera. Jest zaskoczenie