w , ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

TO dzieje się w naszym ciele, gdy pijemy za dużo mleka. Lepiej na to uważać

Mleko pochodzi z natury i ma wiele dobroczynnych cech. Niestety – jak wszystko – może też zaszkodzić, gdy będzie dostarczane organizmowi w nadmiernych ilościach.

nadmiar mleka w diecie

Mleko jest pokarmem, które jest z nami od kołyski. Jak wszystko ma jednak dobre, jak i zły wpływ na organizm. Co się dzieje z ciele człowieka, który spożywa mleko w nadmiarze? Kto nie powinien pić go w ogóle?

Nadmierna ilość mleka. Co się dzieje w naszym ciele, gdy wypijemy go zbyt wiele?

Większość z nas raczej może bez problemu pić mleko. Są jednak osoby, które są dotknięte różnymi chorobami i schorzeniami, które nie powinny go pić pod żadnym pozorem. Jakie są zauważalne lub mniej widoczne skutki picia nadmiernej ilości tego płynu?

Mleko bez wątpienia zawiera szereg substancji wzmacniających nasze ciało i jego funkcje. Płyn ten ma pewne działanie przeciwnowotworowe, jednak lekarze apelują, aby nie przesadzać z ilością spożywanego mleka. Jest w nim zawartych wiele alergenów, substancji powodujących raka, a nawet hormonów czy innych składników, które wywołują problemy z trawieniem.

Mleko ma w sobie bardzo wiele wartościowych mikroelementów i składników. Zawiera spore ilości wapnia, magnezu i potasu, a także ważnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu cynku i fosforu. Znajdziemy w nim też witaminy: A, B, D i E.

Lekarze badają wpływ mleka na ciało człowieka od wielu lat i są przekonani, że może ono mieć też bardzo zły wpływ. Kto więc nie może go pić, może śmiało zastępować mleko np. wersją sojową, mlekiem orzechowym czy zbożowym.

Hashimoto, nietolerancja laktozy, wstrząsy anafilaktyczne

Całkowita rezygnacja ze spożywania mleka i jego przetworów może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Ale nie powinny go w ogóle pić na przykład osoby z chorobą Hashimoto i cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów. W mleku zawarta jest kazeina, która wykazuje silne zdolności antygenowe.

Niestety biały, życiodajny płyn ma w sobie też spore ilości butyrofiliny. Ten składnik wyraźnie zwiększa szanse na wystąpienie u nas stwardnienia rozsianego w późniejszym wieku. Niektóre osoby wykazywały też objawy anafilaktyczne i wstrząsy po spożyciu mleka. Zauważano u nich zapalenie skóry, bóle mięśni, stawów, kaszel, bóle migrenowe, a nawet zapalenie dróg oddechowych.

Niektóre osoby skarżyły się na problemy ze snem po spożyciu zbyt dużej ilości mleka. Nie powinny go na pewno pić te osoby, które są pewne, że cierpią na nietolerancję laktozy. W Polsce takie osoby stanowią nawet 30 proc. społeczeństwa. Kończy się to biegunkami, wzdęciami i uczuciem „przelewania się” w brzuchu.

Picie mleka na noc na dobry sen? To raczej mit

Mleko tłuste, czyli 3,2% lub z większą ilością tłuszczu, ma w sobie wiele nasyconych kwasów tłuszczowych. Ich nadmierne spożycie wprost prowadzi do zaostrzania istniejących stanów zapalnych jeśli chodzi o nasze stawy.

Na koniec warto rozprawić się z popularnym mitem o szklance ciepłego mleka pitego na noc w celu łatwiejszego zaśnięcia. Wieści o takim działaniu mleka nie są do końca zgodne z prawdą.

Duża ilość zawartych w mleku składników takich jak laktoza czy białko zwiększają ilość glukozy we krwiobiegu oraz wyrzut insuliny z trzustki. Zamiast senności, możemy więc odczuwać dodatkowy głód.


Treści udostępniane są wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych i nie stanowią porady medycznej, na której mogliby Państwo polegać. Wszelkie informacje tu zawarte są dostarczane wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza lub innego dostawcę usług zdrowotnych ani nie stanowią rekomendacji jakiegokolwiek określonego sposobu leczenia.

Żadna z informacji zawartych w publikacji nie ma na celu stawiania diagnozy, leczenia jakiegokolwiek pacjenta lub w inny sposób być wykorzystywana lub traktowana jako porada medyczna, opinia lekarska lub praktyka medyczna. Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na naszej stronie.

dlaczego tłuszcz pryska

Pryskający tłuszcz na patelni? Sposób znanych kucharzy, który sprawi, że smażenie będzie bezpieczniejsze

piaseczno ucieczka więźnia nagranie

Piaseczno. Przerażające NAGRANIE. Więzień pobił policjantów. Udało mu się uciec