w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Kolejny duży wydatek dla właścicieli lokali. To nawet 1000 zł mniej w kieszeni

Mnożą się sposoby na wyciągnięcie od obywateli pieniędzy. Tym razem trzeba będzie posiadać specjalny certyfikat, którego koszty jest bardzo wysoki.

certyfikat energetyczny mieszkania co to jest

Coraz więcej osób zostanie objętych obowiązkiem posiadania tzw. paszportu energetycznego. To wiązać się będzie z kolejnym wysokim wydatkiem. W przypadku niektórych osób będzie to nawet jednorazowa opłata w wysokości 1000 zł.

Certyfikat energetyczny mieszkania. Cena jest bardzo wysoka

Certyfikat energetyczny mieszkania. Co to jest? To świadectwo charakterystyki energetycznej budynku zwane też inaczej paszportem energetycznym. Dla właścicieli domów i mieszkań to oznacza wprost kolejny ogromny wydatek i to w momencie, gdy już i tak szaleje w Polsce drożyzna.

O sprawie pisze portal Wyborcza.biz. Nie ma zmiłuj – trzeba będzie za kolejny kawałek papierka zapłacić od 300 do nawet 1000 zł. Za terminem maksymalny wniesienia opłaty uznano kwiecień przyszłego roku.

To dokument sporządzany na podstawie oceny energetycznej budynku. (…) Rozwiązanie ma zwiększyć świadomość właścicieli i najmujących co do ilości wykorzystywanej przez budynek czy lokal energii – powiedziała dziennikarzom wspomnianego portalu radca prawny Emilia Łobińska-Szyc.

Kosztowna zmiana dla właścicieli

Na mocy dotychczasowych przepisów takie świadectwa były wymagane jedynie w momencie sprzedaży oraz najmu nieruchomości. To się jednak zmieniło. Przygotowane przez polityków i uchwalone niedawno przepisy w prawie budowlanym określają, że takie certyfikaty będą konieczne także w momencie stawiania nowych budynków.

Na szczęście posiadanie dokumentu nie będzie obligatoryjne w przypadku domów, które już stoją, z wyjątkiem sytuacji, w której zechcemy go wynająć lub odsprzedać

Każdy inwestor kończący dom będzie musiał posiadać paszport energetyczny. Potem wystarczy zgłosić ukończenie budowy. Docelowo jednak każda nieruchomość w kraju będzie musiała taki papier posiadać.

nowy sącz potrącenie na pasach

Nowy Sącz. Potrącenie trójki nastolatków. Nagranie dla osób o mocnych nerwach

syrski generał ukraina

Dowódca wojsk lądowych Ukrainy przestrzega. „Cisza ta jest tylko tymczasowa”