w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Tymi banknotami już w sklepach nie zapłacimy. Wszystkie w tym roku straciły swoją ważność

Na początku 2023 roku ważność straciły zarówno monety, jak i banknoty, które wiele osób nadal ma w swoich portfelach. Warto do nich zajrzeć.

kuny chorwackie do kiedy wymiana

W styczniu br. ważność straciły te banknoty oraz bilon. Spora grupa Polaków ma je nadal w swoich portfelach. Te osoby może czekać na wakacjach przykra niespodzianka, gdy przyjdzie skorzystać z restauracji, kawiarni oraz innych atrakcji.

Kuny Chorwackie – do kiedy wymiana? Banknoty straciły ważność

1 stycznia 2023 roku Chorwacja wstąpiła do strefy euro, co oznacza, że można w tym kraju płacić unijną walutą bez ograniczeń. Ten kraj to bardzo popularny kierunek turystyczny, co sprawia, że spore grono Polaków nadal ma stare pieniądze w portfelu. Te zostały im z poprzednich wakacji.

Zgodnie z komunikatem Rady Unii Europejskiej mieszkańcy Chorwacji mieli jedynie dwa tygodnie na to, aby pozbyć się dotychczasowej waluty, czyli chorwackiej kuny. To był tak zwany okres przejściowy, podczas którego w trakcie zakupów można było używać obu walut.

14 stycznia minął ten termin i kunami płacić już nie można, co sprawia, że Polacy, którzy regularnie wypoczywają w Chorwacji, a nadal mają w portfelach kuny, zostali z problemem. Od 15 stycznia w Chorwacji można płacić już tylko i wyłącznie walutą unijną.

Co zatem zrobić z kunami, jeśli po ostatnich wakacjach pozostały nam w portfelu czekając na kolejne lato? W końcu wiele osób jeździ tam co rok.

Banknoty i bilon możemy sobie zostawić na pamiątkę, jeśli nie ma tego wiele. Jeśli jednak mamy tej waluty znaczne ilości, to do końca 2023 roku możemy dokonać ostatniej wymiany w placówkach komercyjnych banków lub chorwackiej Agencji finansowej (FINA). Taka operacja będzie całkowicie bezpłatna. Za każde 7,5 kuny dostaniemy 1 euro.

poseł do emerytki

Straszne słowa posła do emerytki: „Jak nie masz za co żyć, to sprzedaj psa”

grzechy z których trzeba się spowiadać

Z tych grzechów NIE TRZEBA się spowiadać! Ks. Waldemar ujawnił nową listę