w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ryszard Rynkowski ujawnił, ile dostaje emerytury. Seniorom w kraju spadły kapcie

Gdy dowiedzieliśmy się, jaka jest wysokość świadczenia piosenkarza, kapcie spadły nam z nóg. To jednak dotyczy wielu osób związanych z kulturą.

ryszard rynkowski youtube piosenki urodziny opole emerytura alkohol
Emerytury gwiazd są, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne. Fot. YouTube / TVP VOD (screen)

Ryszard Rynkowski ma 70 lat i od jakiegoś czasu pobiera świadczenie emerytalne. O tym, że artyści łatwo na starość nie mają, pisaliśmy wiele razy. Gdy dowiedzieliśmy się, jaka jest wysokość świadczenia piosenkarza, kapcie spadły nam z nóg.

Ryszard Rynkowski ujawnił wysokość swojej emerytury. Kwota wbija w fotel

Artyści mają na starość ciężko. Większość z nich przez całe lata nie odkładała na potem i teraz są tego owoce. Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Karol Strasburger… to tylko część znanych z telewizji osobistości, która lekko nie ma. W dodatku epidemia koronawirusa sprawiła, że artyści nie mogą grać koncertów i są odcięci od szybkiej gotówki.

Ryszard Rynkowski również należy do tej grupy. Jak ustalił „Super Express„, piosenkarz na emeryturze dostaje każdego miesiąca prawie… 1,2 tys. złotych. Piosenkarze mają to do siebie, że ich występy często oparte są o zlecenia, które nie podlegały składkom ZUS. Gdyby piosenkarz nie był obrotnym biznesmenem, płaciłby wysoką cenę za całe lata uiszczania niskich składek.

Zarobki gwiazd od dawna są tematem dla tabloidów. Ludzie również lubią o tym plotkować. Często się słyszy o kilku tysiącach złotych dniówki za plan zdjęciowy czy kilkudziesięciu tysiącach złotych za godzinę grania. Jednocześnie mało kto wie, że wynagrodzenia te często nie są obłożone składką ZUS-owską. Jaki tego efekt – wiadomo.

Ryszard Rynkowski ujawnił wysokość swojej emerytury. Kwota wbija w fotel

Ryszard Rynkowski w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu” zdradził, że jest „szczęśliwym emerytem za 1160 zł„. Ciężko jest grać koncerty do końca życia, bo i zdrowie nie takie samo, w dodatku epidemia pokrzyżowała plany. Za takie pieniądze ciężko jest zabezpieczyć sobie życie na stare lata mimo wielkich zasług.

Dla takich jak Rynkowski, Rodowicz i innych jest jednak nadzieja. Rząd ma zamiar ustawowo uhonorować zasługi artystów dla promowania kultury i być może obejmie ich ubezpieczeniem społecznym.

Gwiazdy, które nie będą w stanie regulować wpłat do ZUS, będą mogły liczyć na dopłaty z budżetu państwa w skali od 20 do nawet 80 proc. wysokości tej daniny. Źródłem pieniędzy, które politycy chcą na ten cel przeznaczyć, mają być środki pochodzące z opłaty reprograficznej

Eksperci jednak ostrzegają, że taki dodatek nie będzie dla budżetu neutralny i ktoś będzie musiał te koszty ponieść. Prawdopodobnie będzie to znów przeciętny Kowalski.

Źródło: se.pl

jak rozpoznać fałszywe strony internetowe

Jak rozpoznać fałszywe SMS-y i sztuczki cyberoszustów? Ekspert radzi, na co zwrócić uwagę

andrzej duda sekret przyszłość religia wywiad

PILNE. Poważny incydent z udziałem prezydenckiego samolotu. Andrzej Duda na pokładzie