w

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Pies z głową kozy? Przy tym zdjęciu większość poddaje się po 3 minutach

W sieci pojawiło się zdjęcie psa z głową kozy. Wiele osób dopiero po chwili zdało sobie sprawę z tego, co faktycznie przedstawia fotografia.

koza czy pies
Fot. Twitter / dancingfool75

Koza czy pies? W sieci pojawiło się zdjęcie psa z głową kozy. Wiele osób dopiero po chwili zdało sobie sprawę z tego, co faktycznie przedstawia fotografia.

Koza czy pies? Oto jest pytanie…

Po mediach społecznościowych krąży wiele ciekawych zdjęć i iluzji optycznych. Trafiliśmy przypadkiem na zdjęcie demonicznego zwierza – psa i kozy w jednym! Niewielu ludziom udaje się odgadnąć, o co chodzi z tym zdjęciem. Wystarczy jednak dokładnie się przyjrzeć, by po chwili wszystko się wyjaśniło.

Złudzenie optyczne?

Na fotografię trafiliśmy przeglądając serwis społecznościowy Twitter. Użytkowniczka o imieniu Lesley zamieściła zdjęcie dziwnego zwierza leżącego na łóżku.

Wygląda jak koza z białym futrem i ma wielkie oczy. Bardziej spostrzegawcze osoby zauważą jednak, że fotografia przedstawia uradowanego kundelka, który ma odwróconą w górę głowę. Może nie lubi zdjęć?

Koza czy pies? Rozwiązanie zagadki

Nawet nam nie udało się w pierwszych minutach zorientować, co właściwie przedstawia fotografia. Przeczytaliśmy wiele komentarzy pod zdjęciem, z których wynika, że większość internautów potrzebowała dłuższej chwili na zastanowienie. Trzeba przyznać, że mózg człowieka potrafi płatać figle, a to co widzimy na pierwszy rzut oka nie zawsze jest tym, czym jest w rzeczywistości.

koza czy pies

Złudzenie optyczne to po prostu błędna interpretacja obrazu przez nasz mózg. Wpływ mogą mieć na nią nie tylko kontrasty, cienie czy kolory, ale także uprzedzenia. Złudzenie jest o tyle ciekawym zjawiskiem, że wielu artystów korzystało z możliwości, jakie ono daje.

Źródło: Twitter, nauka.rocks

wiktoria z sosnowca odnaleziona gdzie była

Zaginięcie Wiktorii z Sosnowca. Pojawiły się nowe zaskakujące informacje w sprawie

pies pracownik zakładu pogrzebowego

Ten pies dostał pracę w zakładzie pogrzebowym. Specjalnie dla niego stworzono nowe stanowisko