w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Co się dzieje z ciałem, gdy odstawimy chleb? Te objawy widać niemal natychmiast

To stały składnik naszych śniadań i kolacji. Są jednak osoby, które nie lubią chleba bądź nie chcą go jeść z przyczyn zdrowotnych. Czy na pewno warto go odstawić?

skutki niejedzenia chleba

Chleb to element posiłku spożywany przez ludzi już od kilku tysięcy lat. Można powiedzieć, że to wierny towarzysz naszych dni, który jest z nami od zawsze. Choć mamy do wyboru wiele rodzajów i typów chleba, nie każdy nadaje się do jedzenia. Nie oznacza to jednak, że trzeba go całkiem odstawić.

Skutki niejedzenia chleba. Specjaliści mówią wprost

Co właściwie się stanie z naszym ciałem, gdy przestaniemy jeść chleb? Od dawna wiadomo, że pieczywo ma wiele składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. To jednak przede wszystkim bogaty w węglowodany produkt powodujący, że tyjemy.

Czy w związku z tym warto ograniczyć jego spożywanie, czy może lepiej całkowicie go odstawić? Lekarze nie mają złudzeń. Podobnie, jak w przypadku wielu innych produktów, chleb ma swoje dobre i złe strony.

Spożywanie pieczywa ma wpływ na cały organizm. Można go jednak z łatwością zastąpić. Nasze ciało reaguje, kiedy jemy za dużo chleba, ale też na jego całkowitą eliminację z diety. Specjaliści i dietetycy nie mają złudzeń – skutki decyzji są widoczne już po kilku dniach.

Przeciętnie 100 g pieczywa to źródło około 250 kilokalorii. To dobre źródło złożonych węglowodanów, błonnika pokarmowego, całej palety witamin z grupy B i składników mineralnych. Chleb to prawdziwa dawka energii, którym żywi się nasz mózg.

Czy chleb jest zdrowy? Na pewno nie warto z niego rezygnować

Bez wątpienia to również świetne źródło błonnika, który jest niezbędny do prawidłowej pracy jelit. Stan naszych jelit to klucz do długiego i zdrowego życia. O zdrowej diecie można więc zapomnieć, jeśli nie ma w niej błonnika.

Rezygnacja z chleba może mieć fatalne skutki dla ciała. Pozbawiamy go nie tylko błonnika, ale też całej palety substancji odżywczych i minerałów. To może spowodować, że już po kilku dniach możemy doświadczyć niedoborów.

Warto jednak wspomnieć, że w chlebie (w szczególności w produkcie gotowym z marketu) mogą znajdować się substancje szkodliwe takie jak np. rakotwórczy glifosat. W 2014 r. w Wielkiej Brytanii wykryto, że ponad 60 proc. chleba sprzedawanego w tym kraju zawiera pestycydy, w tym właśnie glifosat.

Nie można też bagatelizować tego, że pieczywo (szczególnie jasne) podnosi poziom cukru we krwi. To może sprawić, że po paru latach dotknie nas cukrzyca. W sklepach możemy też dać się oszukać kupując chleb udający razowy, który jest barwiony karmelem. Dlatego jeśli nie chcemy rezygnować z chleba, spróbujmy zrobić go w domu po swojemu.

Badania amerykańskiego kardiologa dr Williama Daviesa z 2011 roku pokazały, że nawet 30 proc. osób, które pozbyły się chleba i innych produktów tego typu z diety, doświadczyło poprawy nastroju. Decyzja należy do Was!

andrzej konopka aktor żona dzieci wiek

Andrzej Konopka o dramatycznych skutkach COVID-19. „Wielu ludziom zrujnowała kariery”

z ostatniej chwili

PILNE. Incydent na granicy z Białorusią. Trwają poszukiwania zapalnika pocisku