w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Kładziemy to często na kanapki, a to poważny błąd. Lekarze stawiają sprawę jasno

Kto nie miał kamicy nerkowej, ten nie wie, z jakim bólem się to schorzenie wiąże. Okazuje się, że popularne produkty mogą się przyczynić do jej powstania.

nerki kamica nerkowa produkty dieta
Lepiej unikać niektórych produktów. Są smaczne, ale możemy po nich cierpieć.

Wszyscy na coś chorujemy, ale niektórzy nie chcą zrozumieć, że mają wpływ na swoje zdrowie. Wystarczy unikać pewnych produktów. Długotrwałe spożywanie ich może przyczynić się do nieodwracalnych zmian w naszym ciele.

Prosta droga do problemów z nerkami

Dziś na celowniku nerki. Ich kondycja jest niezwykle ważna w naszym życiu, a wszelkie problemy z tym narządem mogą skończyć się dla nas źle. Naukowcy apelują, że w trosce o nasze zdrowie powinniśmy unikać nadmiernej ilości soli. Nie wpływa ona dobrze na organizm człowieka ogólnie, ale przede wszystkim cierpią właśnie nerki.

Należy zatem unikać nadmiernego spożywania soli, choć dziś jest to bardzo utrudnione. Dlaczego? Jest ona po prostu niemalże w każdym produkcie, jaki spożywamy. Jeśli więc kupujemy w sklepie warzywne przetwory, pieczywo, topione serki, wędliny na kanapki a nawet pasztety – we wszystkich tych produktach jest sól.

Źle na nerki wpływa również rabarbar czy szczaw lub szpinak. Można od tego dostać kamicy szczawianowej, która jest schorzeniem lubiącym nawracać. Jeśli dodatkowo uwielbiamy czekoladę lub bułki smarowane grubo masłem orzechowym, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. To wszystko produkty, których spożywanie może skończyć się kamieniami w nerkach.

Jak zadbać o nerki? Kluczem jest zdrowa dieta i… woda

Kolejnym popularnym produktem, który kocha większość z nas, jest kawa. Kto nie lubi jej zapachu o poranku? Mało kto jest świadomy, że zamiast pobudzenia na cały dzień możemy też być źródłem kolki nerkowej. Ale czy trzeba jej sobie całkiem odmawiać? Nie.

Warto jednak pamiętać, że zawarta w kawie kofeina (a to dla niej między innymi pijemy ten napój) powoduje zwiększone stężenie wapnia w naszym moczu. To z kolei prowadzi do zwapnień miękkich tkanek. Zatem przesadzanie z ilością kawy w ciągu dnia i jej długotrwałe spożywanie to prosta droga do niewydolności nerek.

Nerki są kluczowym narządem w naszym ciele, dlatego zamiast spożywać złe produkty ograniczmy je. Postawmy na aktywność fizyczną i zdrowsze składniki diety. Nerki nam się na pewno odwdzięczą sprawnością przez wiele kolejnych lat. Nie wolno oczywiście zapomnieć o piciu dużych ilości wody w ciągu dnia, aby je regularnie płukać.

jakie marki samochodów kradną najczęściej

Złodzieje w wakacje nie śpią. Te marki samochodów najczęściej padają ich łupem

najgorszy olej do smażenia

Ten olej nie nadaje się do smażenia! Dietetycy przestrzegają. Szybka droga do choroby