w ,

WTFWTF OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Tego nie wolno robić przed wizytą u ginekologa. Lekarze zaapelowali do kobiet

Każda kobieta minimum raz w roku powinna zajrzeć do ginekologa. To po prostu rutyna. Niektóre z nich popełniają przed wizytą poważne błędy.

wizyta u ginekologa a okres forum
Fot. Freepik

Każda kobieta powinna dbać o zdrowie, a wizyta u ginekologa to stały rytuał. Do gabinetu trzeba zaglądać minimum raz na rok, aby skontrolować, czy wszystko jest w porządku. Lekarze jednak zauważyli, że pacjentki często popełniają błędy, które mogą utrudnić nie tylko wizytę, ale i postawienie diagnozy.

Wizyta u ginekologa. Lekarze wskazują na błędy popełniane przez pacjentki

Wizyta u ginekologa to bardzo ważna część profilaktyki i dbania o zdrowia u każdej kobiety. Podczas wizyty lekarz przeprowadza badania, aby sprawdzić nie tylko, czy z narządami rodnymi wszystko jest w porządku. To ważne również z punktu widzenia wykrywania poważniejszych chorób.

Wizyta u ginekologa jest również okazją do porozmawiania z lekarzem o seksualności, antykoncepcji i sposobie efektywnego planowania rodziny. Nie ma znaczenia też, czy wizyta jest rutynowa, czy też chodzi o dokuczające kobiecie dolegliwości i niepokojące sygnały, które wysyła jej organizm.

Wizyta u ginekologa nie należy raczej do bardzo przyjemnych, dlatego kobiety mają różne sposoby na to, aby zmniejszać uczucie strachu, lęku czy też wstydu. Jak jednak wskazują medycy, panie bardzo często tak się przygotowują do wizyty w gabinecie, że popełniają przy tym całą gamę błędów, które mają wpływ na wyniki badań i diagnozę.

Regularne wizyty u ginekologa pozwalają wykryć i leczyć choroby kobiece, a także poprawić jakość życia. Wszystko jednak pod warunkiem, że kobiety wyrobią sobie pewne nawyki i odpowiednio się do tej wizyty przygotują. Głos na ten temat postanowiła zabrać lekarz ginekolog Małgorzata Bocianowska, która rozprawiła się przy okazji z pewnymi mitami.

Ginekolog ujawnia, czego nie robić przed wizytą

Lekarka ujawniła, że podmywanie się tuż przed wejściem do gabinetu to koszmarny błąd popełniały przez większość kobiet. Wydaje im się to konieczne i oczywiste, ale to niestety nie powinno mieć miejsca. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na pH pochwy, co w efekcie często zaburza wyniki badań.

badań. Dr Bocianowska podkreśla, że podmywanie się bezpośrednio przed wizytą, zwłaszcza w przypadku dolegliwości czy stanów zapalnych, może zafałszować wynik badania. Dlatego zaleca utrzymanie normalnej rutyny pielęgnacyjnej przed wizytą ginekologiczną.

Jeśli odczuwasz stan zapalny pochwy czy też zewnętrznych okolic intymnych, umycie się przed wizytą może zmienić pH pochwy, a tym samym może zafałszować wynik badania. Przed wizytą staraj się więc utrzymać utrzymać normalną pielęgnację – zaapelowała do kobiet Małgorzata Bocianowska.

Zdaniem doktor Bocianowskiej nie należy zbyt przesadnie szykować się do takiej wizyty. Panie w celu uzyskania obiektywnej wiedzy o swoim stanie zdrowia powinny przyjść bez uprzednich przesadnych zabiegów higienicznych (innych niż w pozostałe dni). To może sprawić, że wyniki badań mogą być potem zafałszowane.

Nie musisz myć swoich okolic intymnych bezpośrednio przed badaniem ginekologicznym. Umycie się, zwłaszcza gdy skierujesz strumień wody z bidetu w okolice przedsionka pochwy, zmieni pH pochwy i sprawi, że będzie wyższe. Wysokie pH może lekarzowi zasugerować waginozę bakteryjną, co będzie skutkować nieprawidłowym leczeniem – apeluje lekarka.

Źródło: Instagram, Radio ZET

chiński czosnek a polski szkodliwość

Ten czosnek omijaj szerokim łukiem. Dietetycy nigdy nie odważą się go wziąć do ust

sława przybylska dzieci wiek pochodzenie

Sława Przybylska podjęła ważną decyzję. Fani piosenkarki nie kryją ogromnego zdziwienia