w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Niektóre emerytury będą wypłacane rzadziej niż co miesiąc? Zaskakujące plany

Rząd nie chce wydawać na obsługę wypłat dla seniorów więcej, niż wynosi świadczenie. Dlatego nie ustaje w poszukiwaniu nietypowych rozwiązań, na których będzie w stanie zaoszczędzić.

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Rząd nie ustaje w poszukiwani kolejnych rozwiązań, które dadzą mu oszczędności. Pieniędzy w budżecie brakuje, więc pomysły polityków są coraz bardziej zaskakujące. Tym razem na celowniku znów znaleźli się emeryci.

Emerytury będą wypłacane rzadziej niż co miesiąc? Tylko w przypadku niektórych

Jak czytamy w mediach, wyliczenie wysokości świadczenia oraz cały proces związany z przelaniem go na konto emeryta to spory koszt. Często przekracza on wartość takiego świadczenia. Tak, to nie mit. Są bowiem emeryci, którzy otrzymują tzw. świadczenia groszowe.

To zjawisko powoduje, że rząd szuka oszczędności, gdzie się tylko da. Politycy wpadli na pomysł, aby takie świadczenia przelewać emerytom rzadziej, niż raz na miesiąc. W zasadzie nie jest to już tylko pomysł, ponieważ tematem zajmuje się obecnie Rada Dialogu Społecznego.

Powód jest tylko i wyłącznie ekonomiczny. ZUS przelewa wielu emerytom w Polsce świadczenie w wysokości np. 2 groszy. Wyliczenie i przelanie tych środków generuje koszty na poziomie 115 zł.

Takich osób w Polsce jest niestety bardzo dużo, bo ponad 300 tys. Wystarczy prosty rachunek, aby przekonać się, ile państwo na tym traci, gdy przelew kosztuje więcej niż świadczenie.

Głodowe emerytury to realny problem

Do tej kwestii postanowił odnieść się wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jak czytamy na portalu pulshr.pl, gdzie udzielił wywiadu, przyznał, że są osoby, które ledwo wiążą koniec z końcem. Dlatego zmiany muszą jak najszybciej wejść w życie.

Politycy pracują obecnie nad wypracowaniem parametrów, a konkretnie progu, poniżej którego świadczenie nie będzie przelewane co miesiąc. Środki te trafią na konta emerytów dopiero po uzbieraniu się wyższej kwoty.

donald tusk emerytura tuska

Ile emerytury dostaje Donald Tusk? Zawrotna kwota, która ścina z nóg każdego

ile owsiak zarabia na wosp zarobki owsiaka

Jurek Owsiak w końcu ujawnił, ile zarabia jako szef WOŚP. Wszyscy są w szoku