w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ile emerytury dostaje Donald Tusk? Zawrotna kwota, która ścina z nóg każdego

Statystyczny emeryt w Polsce dostaje tyle, co kot napłakał i to mimo trzynastek, czternastek i reformy Polski Ład. Co innego Donald Tusk, który wypracował sobie pokaźną kwotę.

donald tusk emerytura tuska
Donald Tusk w trakcie przemówienia na Kongresie Programowym PO. Fot. Twitter / Platforma Obywatelska (screen)

Donald Tusk wrócił do Polski i ma zamiar odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Wcześniej jednak mocno się napracował zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Nie mogło być więc inaczej – dostawał tak wysokie pensje, że na starość na emeryturę narzekać nie ma prawa.

Emerytura Donalda Tuska. Ile dostaje z ZUS? Lepiej złapcie się krzesła

Choć Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, nie powiedział jeszcze w polityce ostatniego słowa, to już teraz ma z czego żyć i nie straszna mu wysoka inflacja i sklepowa drożyzna.

Dziennikarze „Super Expressu” dowiedzieli się, ile będzie wynosiło jego uposażenie na starość. Przeciętny Kowalski na stare lata musi sobie radzić z groszowym świadczeniem. Nigdy nie będą w stanie dogonić poziomu życia polityka.

Politycy, jak widać, potrafią o siebie zadbać. Donald Tusk najpiękniejsze lata w polityce ma już być może za sobą, a przed sobą tylko jeden cel – odsunąć Kaczyńskiego od władzy. Jeśli mu się to nie uda, to na stare lata i tak będzie żył jak pączek w maśle.

Pieniądze sypią się jak z rękawa

Tusk ma 64 lata, co oznacza, że już niebawem przejdzie na emeryturę. Za samą pracę w strukturach Unii Europejskiej jako przewodniczący Rady Europejskiej może liczyć wówczas nawet na 21 tysięcy zł miesięcznie.

Ale to nie koniec. Donald Tusk pracował przecież większość życia w Polsce, m.in. jako premier Polski. I za tę pracę może otrzymać nawet 5 tysięcy zł miesięcznie. Poza tym nadal pracuje i póki co nie zamierza jeszcze zamknąć się w domu w ciepłym fotelu i z włochatymi kapciami na nogach.

Mimo to po przejściu Donalda Tuska na emeryturę, może on mieć miesięcznie z ZUS nawet 50 tys. zł. Dla przeciętnego Polaka taka kwota jest nie do zdobycia. Pamiętajmy też, że każdego roku może liczyć – podobnie jak inni – na waloryzację.

Źródło: WP, Super Express

marlena maląg emerytury przywilej wiek emerytalny praca

Ta zmiana dotknie prawie 7 mln seniorów. Maląg: „Nie będzie jak było do tej pory”

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Niektóre emerytury będą wypłacane rzadziej niż co miesiąc? Zaskakujące plany