w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Kontrole w całym kraju właśnie ruszyły. Sypią się pierwsze kary. To nawet 10 tys. zł

Niebawem do każdego właściciela domu zapukają kontrolerzy. Co będą sprawdzać i czy należy ich w ogóle wpuszczać? Można dostać wysoką karę.

wody opadowe kontrole
Fot. freepik

Urzędnicy w całym kraju niebawem zapukają do każdego domu. Co będą sprawdzać? Mówiąc w skrócie – to, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących w kraju przepisów. Wszyscy zastanawiają się, czy należy kontrolerów wpuszczać. Lepiej to zrobić, bo kara może wynieść nawet 10 tys. zł.

Wody opadowe. Kontrole w całym kraju. Posypią się kary

Kto ma dom i nie stosuje się do obowiązujących zasad, zostanie bez dyskusji ukarany. Mandaty są wysokie, bo mowa o kwocie wynoszącej nawet 10 tys. zł. Co dokładnie będą sprawdzać urzędnicy i czy w ogóle należy ich do domu wpuszczać? Okazuje się, że – niestety – mamy taki obowiązek.

Nie tak dawno głośno było o kontrolach prawidłowości informacji w wysłanych deklaracjach CEEB. Teraz mowa o kolejnym etapie kontroli związanych z utrzymaniem czystości w każdej gminie. Kontrolerzy teraz pod lupę wezmą tych, którzy nie przestrzegają obowiązujących zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku.

Przede wszystkim sprawdzane będzie to, czy Polacy mający domy prawidłowo odprowadzają wody opadowe. Mało kto wie, że w tej kwestii wszystko zostało bardzo dokładnie uregulowane w przepisach prawa i odpowiednie gospodarowanie wodami opadowymi to nasz obowiązek. Wszelkie stwierdzone nieprawidłowości w tym zakresie spotkać się mogą z karą finansową.

Zasady odprowadzania deszczówki to nie wszystko. Pod lupą także opłaty za podłączenie do sieci

Gdy urzędnik pojawi się w naszym domu, zapuka i poprosi o pokazanie, gdzie i jak trafiają wody opadowe i czy przypadkiem nie zlatują do kanalizacji ściekowej, co jest oficjalnie w naszym kraju zakazane. Wszystko dlatego, że taki sposób odprowadzania deszczówki doprowadza w krótkim czasie do zalań.

Kontrolerzy będą również sprawdzać, czy dana nieruchomość, która została podłączona do sieci kanalizacyjnej w gminie, dokonała za to odpowiedniej zapłaty. Każdy właściciel nieruchomości musi być świadomy, że odprowadzanie deszczówki do kanalizacji sanitarne to coś, czego nie wolno robić. Urzędnik, który stwierdzi nieprawidłowość, może nałożyć na taką osobę karę do 10 tys. zł.

Takim osobom pozostaje albo przyłączyć się do odpowiedniej sieci, albo zadbać o przydomową oczyszczalnię ścieków. Również w tej kwestii ustawodawca nałożył różnego rodzaju obowiązki. Jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi…

czerniak podpaznokciowy rokowania leczenie objawy

„Linia śmierci” na paznokciu. Taka plamka może być objawem śmiertelnej choroby

wypchany kot tiktok

Kobieta nie mogła pogodzić się ze śmiercią kota. Wypchała go i nagrywa z nim filmiki