w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Duża sieć obuwnicza zniknie z Polski? Chce zamknąć 3000 sklepów. Buty będą jak za darmo

3000 sklepów na całym świecie chce zamknąć do 2026 roku znana sieć obuwnicza. Drastyczne cięcia na pewno nie ominą też naszego kraju.

foot locker likwidacja
Fot. freepik

Ceniona przez konsumentów znana sieć obuwniczych sklepów marki Foot Locker zmienia sposób działania. Do 2026 roku nastąpi zamknięcie aż 3000 sklepów na całym świecie. Firma działa również w innych krajach, dlatego prawdopodobnie również z polskich galerii handlowych znikną jej lokale.

Foot Locker zamyka sklepy. W sumie aż 3000 lokali pod młotek

Zmiana handlowej strategii marki spowodowała, że zdecydowano o zamknięciu 3000 sklepów marki Foot Locker na całym świecie. Najpewniej dotknie to też lokali w Polsce, które znajdują się głównie w galeriach handlowych. Cały proces zamykania sklepów zakończyć się ma do 2026 roku.

W pierwszej kolejności redukcja liczby sklepów dotknie Stany Zjednoczone. W kolejnych okresach będzie dotykać jednak również sklepy w innych krajach. Pod młotek pójdą w pierwszej kolejności lokale położone w centrach handlowych. Te przestały firmie przynosić zyski.

W sumie 3000 sklepów, które maja być zlikwidowane, to około 10 proc. wszystkich lokali, jakie posiada marka. Już ubiegły rok zamknął się dla właściciela znacznym spadkiem sprzedaży, a 2023 rok będzie jeszcze gorszy. Właściciele marki przewidują, ze spadnie ona nawet o 5,5 proc. rok do roku.

Foot Locker ma w planach zmiany jeśli chodzi o asortyment. Firma bada aktualnie nowe grupy docelowe. Pierwsza to grupa, dla których zbieranie obuwia to pasja i hobby, a druga to sportowcy, którzy w obuwiu szukają jakości i komfortu.

Zmiany w nastawieniu konsumentów, ale też biedniejące społeczeństwo – to wszystko ma wpływ na nową strategię firmy. Marka nie zapomni na pewno o łowcach promocji. Zamknięcie lokali spowoduje zapewne, że będą ogromne promocje. Warto więc trzymać rękę na pulsie i stać się prawdziwym łowcą okazji.

prigożyn o polsce

Prigożyn atakuje zza grobu. Pokazano nieznane dotąd NAGRANIE. „Rosję czeka tragedia!”

całkowity zakaz palenia

Będzie całkowity zakaz palenia w całym kraju. Politycy już szykują nowe restrykcje