w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Tyle zarabia Rafał Trzaskowski. Jest spore zaskoczenie! Kwoty wywołują zdziwienie

Polacy lubią zaglądać innym do kieszeni. Mają teraz kolejną okazję, bo swoje oświadczenie majątkowe opublikował właśnie prezydent Warszawy.

ile zarabia rafał trzaskowski
fot. Facebook / Rafał Trzaskowski

Większość z nas interesuje się tym, ile zarabiają politycy. Wiemy oczywiście, że przeciętny Kowalski nie ma nawet co myśleć o takich pieniądzach. Ile miesięcznie zarabia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Co posiada i czego się dorobił? Właśnie sam udostępnił publicznie te informacje.

Zarobki Rafała Trzaskowskiego. Czego dorobił się prezydent Warszawy?

Wszystko stało się jasne. Zgodnie z obowiązującymi polityków przepisami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ujawnił, ile ma majątku, czyli jakie zgromadził oszczędności i jaki majątek posiada. Co ciekawego znaleźliśmy w jego nowym oświadczeniu majątkowym?

Wszyscy pamiętają, jak Rafał Trzaskowski w styczniu 2022 roku dostał ogromną podwyżkę. Dostał, choć nie chciał, bo podniesienie jego wynagrodzenia wynikało wprost z obowiązujących przepisów. Rada Miasta musiała się do tego dostosować bez względu na to, czy w kasie miasta były na to pieniądze, czy też nie.

Podwyżka ta (pensja wzrosła o ponad 6 tys. zł do kwoty 18 293 zł brutto miesięcznie, czyli 12 tys. zł na rękę) przełożyła się wprost na to, co przez miniony rok udało się zgromadzić Trzaskowskiemu. Choć jest prezydentem stolicy, to jednak nie można w jego przypadku mówić o tym, że jest wybitnie bogaty. Jak się okazało, nawet jego zastępcy mogą liczyć na większe uposażenie.

Zarobki Rafała Trzaskowskiego. Czego dorobił się prezydent Warszawy?

Pensja prezydenta to jednak nie jedyne źródła utrzymania Rafała Trzaskowskiego. Włodarz stolicy ma wiele innych miejsc, z których na jego konto płyną środki. W 2021 roku wykładał bowiem na uczelni Collegium Civitas. Zarobił z tego tytułu około 34 tys. zł brutto. Kolejne pieniądze udało mu się wyciągnąć od ZAiKS-u i ZAW „STOART„. Łącznie to dodatkowe ponad 26 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe Trzaskowskiego pokazało, że nie jest on żadnym milionerem. Wręcz przeciwnie. Na jego bankowym koncie w 2021 roku na czarną godzinę odłożył zaledwie około 60 tys. zł i nieco ponad 7 tys. zł euro. O wiele więcej warte są nieruchomości, które posiada włodarz Warszawy.

Głowa stolicy ma dwa lokale na własność. Jeden o powierzchni 79 m2 jest warty 1 mln zł, drugi o powierzchni 103,5 m2, który został wyceniony na podobnym poziomie, czyli około 1,1 mln zł. Jednak jego żona również nie narzeka. Jej mieszkanie (to już trzeci lokal rodziny Trzaskowskich) to jednak zaledwie 38 m2 warte około 350 tys. zł. Do tego doliczyć należy działki warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Trzaskowski – jak się okazało – nie wozi się też luksusowym autem. Posiada dwunastoletnie Volvo XC70. Przeciętny mieszkaniec stolicy – jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego – zarabia średnio o 10 tys. zł mniej niż włodarz miasta.

zakopane wieczór kawalerski atrakcjec

Oryginalny pomysł na wieczór kawalerski w Zakopanem

mąka ze świerszczy

W tych produktach jest dużo mąki z robaków. Zwróć uwagę na symbol na opakowaniu