w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Ta zakonnica nie żyje od 2019 roku. Prawie nie uległa rozkładowi. Chcą, by była świętą

Coraz więcej osób oczekuje, że siostra zakonna z Missouri zostanie ogłoszona świętą. Jej ciało od momentu śmierci uległo niewielkiemu rozkładowi. Wierni uważają, że to sprawka Boga.

wilhelmina lancaster missouri
Fot. Facebook / Stephen Thomas

Jak czytamy na Facebooku, siostra Wilhelmina Lancaster, założycielka zgromadzenia Sióstr Benedyktynem Maryi Królowej Apostołów w stanie Missouri (USA), tak mocno wierzyła w Chrystusa, że powinna zostać świętą. Wierni twierdzą, że ciało zmarłej w 2019 roku zakonnicy nie uległo rozkładowi, bo tak chciał sam Bóg.

Ciało zakonnicy prawie się nie rozłożyło. Teraz chcą ogłosić ją świętą

Do tego małego miasteczka w stanie Missouri w USA zjeżdżają każdego dnia tysiące katolików. Przyciąga ich tam ciało zmarłej w 2019 roku siostry zakonnej Wilhelminy Lancaster.

Teraz każdy może je zobaczyć z bliska i nie obawiać się niczego, bo mumia jest idealnie zachowana. Wierni twierdzą, że to z powodu jej silnej za życia wiary.

Zakonnica zmarła 29 maja 2019 roku w wieku 95 lat. Od tamtej pory jej ciało jedynie wyschło i jest bardzo dobrze zachowane. Zwłoki zostały jakiś czas temu przeniesione z grobu do kaplicy.

Gdy wyciągnięto Lancaster z trumny, wszyscy myśleli, że nie będzie tam nic prócz kości. Ich zaskoczenie było ogromne, bo zakonnica wyglądała tak, jakby pochowano ją chwilę temu.

Ciało zakonnicy prawie się nie rozłożyło. Teraz chcą ogłosić ją świętą

W katolickiej religii istnieje przekonanie, że Boska interwencja pozwala niektórym zmarłym (szczególnie świętym i błogosławionym) uniknąć normalnego procesu rozkładu po śmierci, co jest traktowane jako dodatkowy znak ich świętości. Wielu sceptyków uważa nawet, że przypadki nienaruszalności ciał to mistyfikacja rozpowszechniana przez wyznawców kultu religijnego.

Pisał już o tym nawet papież Benedykt XIV w swoim dziele „Da Cadaverum Incorruptione„. Kościół nie nazywa oficjalnie tego zjawiska cudem i nie bierze go pod uwagę przy ewentualnym ogłaszaniu kogoś świętym.

Stan zwłok siostry Wilheminy dodatkowo zaskakuje, ponieważ jej ciało nie zostało przed pochówkiem poddane balsamacji. Co ciekawe, ciało Wilhelminy pogrzebano w zwykłym grobie i zwykłej drewnianej trumnie.

Pęknięcie w trumnie spowodowało, że na dłoniach siostry pojawiły się niewieklie fragmenty pleśni, ale nic poza tym. Wierni z okolicy wierzą, że za wszystkim stoi sam Stwórca.

W katolickiej tradycji istnieje pojęcie „niezniszczalności ciał świętych”. Na całym świecie jest wiele doskonale zachowanych ciał osób świętych, które mimo upływu lat wyglądają tak, jakby po prostu spały. Nie noszą one żadnych oznak rozkładu.

Osób, których ciała nie uległy rozkładowi, a zostały ogłoszone świętymi, jest obecnie około 100 na całym świecie.

całkowity zakaz palenia

Będzie całkowity zakaz palenia w całym kraju. Politycy już szykują nowe restrykcje

attp badanie krwi choroba

90 proc. osób umiera na to w ciągu 14 dni. Najczęściej jest już za późno