w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Pierwsze kary za radio w samochodzie. Stawka w tym roku poszła mocno w górę

Od stycznia 2023 roku kierowcy będą musieli jeszcze mocniej złapać się za portfele. Nadciąga podwyżka obowiązkowej opłaty, o której część posiadaczy aut zapomina.

abonament rtv radio w samochodzie

Trudno wyobrazić sobie podróż autem bez radia. Czy jedziemy tylko do sklepu, czy też do innego miasta do rodziny w gościnę, włączamy muzykę niemal automatycznie. Okazuje się jednak, że należy za tę przyjemność zapłacić. W dodatku od 2023 roku więcej niż obecnie.

Abonament RTV za radio w samochodzie. Nadciąga podwyżka

Od stycznia 2023 roku mocno wzrosną kary. I nie będzie tu istotne, czy radio w samochodzie gra, czy też nie jest używane. Płacić ma każdy, w dodatku więcej niż obecnie. Nie będzie też miało znaczenia, czy w głośnikach będzie słychać popularną rozgłośnię radiową, czy też odpalimy podcast czy audiobook.

Nie musi się bać ta osoba, która wywiązuje się z ciążącego na posiadaczu samochodu obowiązku, jakim jest opłacanie na czas abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obecnie podatek ten płaci co czwarta osoba, reszta się tym nie przejmuje narażając się na odsetki karne i kłopoty ze skarbówką i komornikiem.

O ile w przypadku gospodarstw domowych posiadanie radioodbiornika lub telewizora jest trudne do udowodnienia, w samochodach radio ma niemal każdy. Jego używanie to narażanie się na kary finansowe. Również samochodowe urządzenia do odbioru sygnału radiowego objęte jest abonamentem RTV.

Za radio w samochodzie trzeba płacić

Abonament radiowo-telewizyjny od stycznia 2023 roku mocno wzrosła, podobnie jak inne kary, daniny, mandaty i opłaty czy podatki. Nie warto jednak świadomie narażać się na kłopoty. Obecnie jeden miesiąc korzystania z radia w aucie wyniesie jedynie 7,50 zł.

Płacąc z góry za dłuższy okres dostaniemy rabat i wyjdzie taniej. I tak uiszczając opłatę abonamentową za cały rok z góry zaoszczędzimy w skali roku aż… 9 zł. Od stycznia 2023 roku stawki jednak uległy zmianie i za jeden miesiąc będzie to już 8,70 zł. W sumie w skali roku podwyżka wyniesie 13 zł, ale będzie można tego uniknąć opłacając daninę za całe 12 miesięcy od razu.

Większość kierowców nic sobie z tego nie robi i nie płaci. Gdyby nawet doszło do kontroli ze strony inspektorów Poczty Polskiej, nie wystarczy im samo zdjęcie odbiornika radiowego w samochodzie. W końcu może to być również atrapa. Inspektorzy muszą być w stanie jednoznacznie udowodnić, że radio w aucie jest przystosowane do odbioru sygnału.

Źródło: Interia

granica polsko-białoruska uchodźcy z afganistanu morawiecki

Na te reformy zgodził się premier w zamian za KPO. To ogromny cios w nasze portfele

orzechy włoskie szkodliwość

Czy orzechy włoskie są szkodliwe? To dzieje się w pierwszych minutach po ich spożyciu