w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Niemcy ostrzegli Polaków. Za moment będzie za późno, a polski rząd nadal milczy

Kłopoty gospodarcze nasilają się. Niemiecka strona ostrzega Polskę jako swojego najważniejszego partnera handlowego przed skutkami tego, co się zaraz wydarzy.

inflacja eksperci
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen); Diego Delso (CC BY-SA 4.0)

Niemcy przestrzegają Polaków przed nadchodzącą wielkimi krokami kłopotami gospodarczy. Chodzi o spodziewaną recesję i wysokość płacy minimalnej. Eksperci i ekonomiści z Bundesbanku są zdania, że Niemcy wpadną za moment w gospodarczy dołek, a to uderzy bezpośrednio w nasz kraj.

Niemcy ostrzegają. Polsce grożą ogromne kłopoty gospodarcze

Niemieccy ekonomiści ostrzegają nasz kraj przed możliwymi skutkami recesji, która jest coraz bliżej. Wszystko z powodu najnowszej prognozy ekspertów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, z której wynika, że to właśnie Niemcy – nasz kluczowy partner handlowy – wypadły w niej najgorzej.

Na Ukrainie trwa wojna i prawdopodobnie potrwa jeszcze wiele miesięcy. W gospodarkę i portfele obywateli uderza też wyjątkowo wysoka inflacja. Europa cały czas zmaga się też z negatywnym wpływem długotrwałej epidemii koronawirusa. Wszystkie te elementy mocno osłabiają kondycję gospodarki.

Problemy Niemiec oznaczają, że wszystkie te problemy wpłyną w najbliższej przyszłości bardzo mocno również na Polską gospodarkę. Bundesbank przestrzegł także polskich partnerów przed drastyczną podwyżką płacy minimalnej w naszym kraju, co przełoży się na jeszcze większe problemy finansowe polskich przedsiębiorstw.

Jedna trzecia gospodarki światowej w 2023 roku skurczy się

Jak wskazują ekonomiści z MFW, nawet jedna trzecia gospodarki całego świat skurczy się w przyszłym roku. Regiony, które są największymi rynkami na globie, czyli Stany Zjednoczone i Chiny oraz Unia Europejska, prawdopodobnie wkrótce wpadną w okres gospodarczej stagnacji.

Najgorsze dopiero przed nami, dla wielu osób rok 2023 będzie bardzo trudny – stwierdził jednoznacznie Pierre-Olivier Gourinchas, główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Problemy mają swoje źródło nie tylko w inflacji i wojnie, ale też w trwającym kryzysie jeśli chodzi o rynek energii.

Niemcy jako jedna z największych gospodarek Europy będą musiały zmierzyć się w kolejnych miesiącach z utratą wypracowanego dobrobytu. Polska jest silnie powiązana z gospodarką tego kraju, stąd nie dziwi ostrzeżenie wysyłane przez tamtejszych ekspertów. Nadchodzi czas, w którym trzeba będzie mocno zacisnąć zęby.

Rząd w Polsce póki co nie przejmuje się problemami. Mimo nadciągającego kryzysu, który mocno uderzy w nas w pierwszym kwartale 2023 roku, budżet wydaje się być z gumy. Już teraz planowana jest nawet jednorazowa 15. emerytura, która będzie kosztować nas dodatkowe 30 mld zł.

sól himalajska czy zwykła właściwości

Sól himalajska czy zwykła – która jest zdrowsza? Oto cała prawda na ten temat

morawiecki wojna w polsce

Niepokojące słowa Morawieckiego. Powiedział, co się stanie, jeśli Ukraina przegra