w

Czy zwierzęta widzą duchy ludzi zmarłych? Nowe zaskakujące wnioski ekspertów

Od dawna wśród ludzi panuje przekonanie, że zwierzęta czują i widzą więcej. Tego samego zdania są niektórzy eksperci czy jasnowidze. Jak jest w rzeczywistości?

czy koty widzą duchy
Fot. Freepik

Bez wątpienia zwierzęta mają o wiele bardziej wyczulone zmysły od ludzi. Zarówno psy jak i koty słyszą, widzą oraz czują o wiele więcej niż my. Część ekspertów uważa jednak, że mimo to czworonogi nie są w stanie zobaczyć duchów ludzi zmarłych. Są też tacy, którzy się z tą tezą nie zgadzają.

Czy koty i psy widzą duchy? Eksperci nie mają co do tego wątpliwości

Większość specjalistów i znawców zwierząt ma to samo zdanie. Uważają oni, że ani koty ani psy nie widzą duchów czy też innych niezidentyfikowanych, ale niematerialnych bytów. Oficjalnych dowodów na to brakuje. Mimo wszystko temat ten rozpala zwolenników tezy, że czworonogi widzą i czują więcej.

Eksperci z Wielkiej Brytanii, którzy każdego dnia zajmują się jasnowidzeniem – Craig i Jane Hamilton-Parker – w trakcie programu, którzy tworzą („The Craig &a Jane Show„), postanowili wziąć ten temat na tapetę. Całość można zobaczyć na portalu społecznościowych YouTube i samemu wyrobić sobie zdanie.

Zdaniem specjalistów od jasnowidzenia zwierzęta bez wątpienia mają dar widzenia i czucia tego, czego ludzie nie są w stanie dostrzec. Prowadząca wskazała na pojawiające się często wątpliwości wśród osób, które widziały wiele razy swoje zwierzaki, które siedziały i wpatrywały się w jeden punkt, choć nie było ku temu żadnego powodu.

Naukowych dowodów wciąż brakuje

Takie zjawisko dotyczy chyba każdego właściciela psa czy kota. Zdarza się rzeczywiście, że nasz ukochany pupil bawi się, po czym nagle bez powodu nieruchomieje i wpatruje się np. w fotel, na którym nikt nie siedzi. Zwierzę potrafi siedzieć tak wiele minut przypominając istotę, która została zahipnotyzowana.

„Koty widzą różne rzeczy, widzą duchy. Wiedzą, kiedy ludzie są chorzy i kiedy w pobliżu są dusze tych, których z nami już nie ma.”

Z kolei Craig Hamilton-Parker przyznał, że zwierzęta nie tylko widzą duchy, ale też z całym światem duchów są w stanie się komunikować. Robią to jednak na swój sposób – sposób, który znacznie wykracza poza nasze rozumienie i postrzeganie rzeczywistości.

Teorię jasnowidzów należy oczywiście poddać rozważaniom i głębszym przemyśleniom. Nie należy jednak zapominać, że nikt nie dostarczył naukowych i przekonujących dowodów na to, że dusze ludzi zmarłych w ogóle istnieją. Stąd trudno stwierdzić, czy są one wyczuwane przez zwierzęce zmysły.

tatuaż po śmierci

Co się dzieje z tatuażami po śmierci? Słynny grabarz z TikToka opowiada co widział

śpiący prorok z leszna

„Śpiący prorok z Leszna” i jego wizja o III wojnie światowej. Wskazał na te polskie miasta