w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Naukowcy szczerze o wodzie święconej. Lepiej nie wkładać rąk. „Musimy ostrzec ludzi”

Woda święcona używana jest między innymi do polewania głowy dziecka w trakcie chrztu. Naukowcy mają jednak złe wieści.

woda święcona skład bakterie
Fot. freepik

Jak podaje Instytut Higieny i Immunologii Stosowanej w Wiedniu, jego członkowie przeprowadzili niedawno badania zawartości wody święconej pobranej w kilkunastu kościołach na całym świecie Wyniki analiz nie pozostawiają złudzeń.

Woda święcona może stanowić zagrożenie. Naukowcy stawiają sprawę jasno

Wiedeński Instytut Higieny i Immunologii Stosowanej przeprowadził szczegółowe badania zawartości wody święconej. Próbki do analiz pobrano w wielu wybranych kościołach znajdujących się na całym świecie. Wyniki niestety nie są zbyt pozytywne, bo aż w 86 proc. próbkach znaleziono groźne dla zdrowia człowieka bakterie E. Coli oraz enterokoki.

Jak donosi branżowa prasa „Medical Daily„, badacze byli przerażeni i nie spodziewali się tak złych wyników. Niemal 90 proc. przebadanej wody święconej stanowiłą woda pełna bakterii. W każdym mililitrze poddanej analizom wody odnotowano ponad 62 miliony bakterii, głównie enterokoków i E. Coli, czyli bakterii kałowych występujących powszechnie w jelitach ludzi.

Musimy ostrzec ludzi, by nie pili wody święconej – stwierdził jednoznacznie mikrobiolog z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu doktor Alexander Kirschner. Jego zespół badał pobrane na całym świecie próbki, czasami z najbardziej odległych zakątków globu.

Niezbędne jest wprowadzenie programów kontroli jakości wody święconej. Ludzi trzeba ostrzegać! Woda święcona może być źródłem poważnych chorób – podkreślił naukowiec i szef zespołu, który stoi za badaniami.

Jedynie w 14 proc. przebadanych przez specjalistów próbek wody nie było żadnych bakterii. Na pewno warto unikać kontaktu ze święconą wodą i chodzi tu nie tylko o jej picie, ale też wkładanie do niej rąk, którymi często potem dotykamy twarzy czy ust. To prosta droga do poważnego zatrucia.

Źródło: Medial Daily

kto nie może jeść sera żółtego

Tego sera lepiej teraz unikać. Mężczyzna po spożyciu zmarł, dwie osoby zachorowały

oglądalność tvp i tvn wykres

Danuta Holecka ogłosiła Polakom radosną nowinę! Czekała z tym do samego końca „Wiadomości”