w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

„Sytuacja na granicy z Polską wymyka się spod kontroli”. Niemieckie media ostrzegają

Jak napisali dziennikarze niemieckich mediów, w tym dziennika „Bild”, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w ostatnich dniach pogarsza się.

Fot. Flickr / Resolute Support Media (CC BY 2.0)

Dziennikarze gazety „Bild” oraz stacji MDR wyrazili silne zaniepokojenie tym, co dzieje się rzekomo na granicy Niemiec z Polską w ostatnim czasie. Ich zdaniem liczba nielegalnych migrantów bije tam rekordy.

Niemieckie media: „Sytuacja na granicy z Polską wymyka się spod kontroli”

Jak poinformowały media zza Odry, bardzo mocno rośnie liczba osób nielegalnie przekraczających granicę Polski i Niemiec. Zdaniem dziennikarzy niemieckich gazet kryzys migracyjny przybiera na sile. Jak podaje Wirtualna Polska, liczba nielegalnych prób przekroczeń granicy niemiecko-polskiej osiągnęła rekord.

Funkcjonariusze Policji Federalnej na granicy są pierwszymi, którzy spostrzegają, że to wymyka się spod kontroli. Pomimo to desperacko próbują opanować sytuację, do jakiej doprowadziła polityka – napisali dziennikarze niemieckiego „Bilda„.

Gazeta powołuje się na doniesienia funkcjonariuszy, którzy każdego dnia przeciwdziałają zjawisku na granicy i bawią się w kotka i myszkę z przemytnikami i migrantami. Jak napisali dziennikarze, przypadków nielegalnych przekroczeń jest z każdym dniem coraz więcej, a po stronie migrantów widać wyraźną desperację

Migranci każdego dnia są przemycani przy pomocy samochodów, w których nie ma warunków do przewozu osób. Wszyscy próbują dostać się wszelkimi możliwymi sposobami do Niemiec, a potem w tym kraju starać się o azyl. Liczba nielegalnych imigrantów zatrzymanych jest w sierpniu największa w Saksonii.

Niebezpiecznie jest również na granicy Polski z Białorusią. Straż Graniczna pod presją

Również nasza Straż Graniczna zmaga się z wyjątkowo niebezpiecznymi sytuacjami na całej długości zbudowanego latem ubiegłego roku muru. Migranci starają się forsować ogrodzenie, aby za wszelką cenę przedostać się do Niemiec. Części z nich niestety się to udaje.

Funkcjonariusze polskich służb mają jednak dokładne informacje na temat prób nielegalnych przejść, dlatego starają się za każdym razem skutecznie reagować.

Cudzoziemcy cały czas są ściągani pod polską granicę przez białoruskie służby, które próbują utworzyć szlak nielegalnej migracji przez Polskę. Jest to intratny biznes dla reżimu – podała w mediach społecznościowych Straż Graniczna.

Mimo budowy zapory na granicy z Białorusią migrantom udaje się czasem przejść przez nią. Świadczą o tym między innymi wysokie liczby nielegalnych migrantów na granicy z Niemcami, o czym napisali dziennikarze „Bilda„.

Tylko 25 sierpnia 40 osób próbowało nielegalnie przedostać się do Polski. Byli to obywatele Iraku, Indii i Iranu. Za pomaganie im w przemycie aresztowano też obywatela Gruzji. Migranci są z reguły bardzo agresywnie nastawieni do Straży Granicznej. Złapani na próbie przekroczenia muru często rzucają w naszych funkcjonariuszy kamieniami.

Źródło: WP, Interia, Straż Graniczna

kaczyński wojna na ukrainie

Zostały tylko dwa lata. Kaczyński wprost: „Nie trzeba już, mam nadzieję, nikomu tłumaczyć”

czy bieganie w zimę jest zdrowe

Jogging zimą – korzyści dla organizmu