w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

„Trzeba to przerwać”. Prezes ZUS stawia sprawę jasno. Zmiana dotnie 350 tys. emerytów

Gertruda Uścińska kierująca Zakładem Ubezpieczeń Społecznych apeluje do rządu o pilne zajęcie się tematem. Jej zdaniem to, co się dzieje, to ogromne nieporozumienie.

emerytury groszowe do likwidacji 2023
Fot. Newseria

Nawet 350 tys. emerytów może dotyczyć nowy plan Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Sprawa jest niezwykle poważna, w dodatku bardzo kosztowna dla instytucji. Szefowa ZUS-u wygłosiła mocny apel do rządzących o zajęcie się tym tematem.

Emerytury groszowe. ZUS ma problem ze sporą częścią emerytów

Zgodnie z danymi podawanymi przez ZUS, najniższa emerytura w styczniu 2021 r. wyniosła – nie, to nie żart – 3 grosze! Jednocześnie instytucja musi płacić nawet 150 zł za prowadzenie rachunku bankowego takiego emeryta. W dodatku musi też prowadzić te 3 grosze przelać, a to kosztuje… 7,5 zł.

Tu od razu warto wspomnieć, że koszty przelewu wzrosną, bo banki w dobie epidemii koronawirusa też mają problemy. To ciągnie za sobą wzrost opłat. Problem jest też taki, że przybywa szybko emerytów otrzymujących grosze zamiast prawdziwego świadczenia.

Kierujące instytucją prof. Gertruda Uścińska wystosowała mocny apel o jak najszybszą zmianę prawa. Jej zdaniem sytuacja nie może mieć dłużej miejsca i należy to przerwać. Mówi też, że to co się dzieje w kwestii groszowych emerytów to wielkie nieporozumienie.

Najniższa emerytura w Polsce to… 3 grosze. Emerytura minimalna to minimum egzystencji

Obecnie nawet 350 tys. osób pobiera emeryturę w wysokości dużo mniejszej, niż ustawowy minimalny jej poziom. Takim osobom do świadczeń dopłaca rząd. Jednak wiele osób co miesiąc dostaje na konto zaledwie kilka groszy.

Za styczeń 2021 r. najniższa emerytura wyniosła 3 grosze. To był więc efekt jednej, incydentalnie zapłaconej składki – mówiła podczas debaty Szkoły Głównej Handlowej prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

To jest rozwiązanie błędne, aby jedna składka otwierała prawo do emerytury. Powinno się ustanowić pewien staż pracy, tak jak to jest w krajach UE. Może to być 5, 10, czy 15 lat, bądź kwestia uzbierania minimalnego kapitału emerytalnego – uważa szefowa instytucji.

Spora część obywateli z grupy ok. 350 tys. groszowych emerytów ma świadczenie w kwocie około 500 zł lub nieco powyżej. Jednocześnie przybywa osób, które nie odkładają żadnych składek

Trzeba to przerwać. Jest to absolutnie niewłaściwe. To jest nieporozumienie – stwierdziła jednoznacznie prezes ZUS. Prognozy są niepokojące, bo za 10 lat osób z niską emeryturą będzie prawie dwa razy tyle, co obecnie.

Źródło: YouTube / SGH Warsaw School of Economics

najlepsze miejsce na świecie bartosiak

Bartosiak wszystko przewidział? Obserwujemy dziś to, o czym mówił już w 2014 roku [NAGRANIE]

tadeusz sznuk ile zarabia wiek jeden z dziesięciu

Szokujące doniesienia o Tadeuszu Sznuku. Tajemnica „Jeden z dziesięciu” wyszła na jaw