w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Wszyscy Polacy będą musieli to zrobić. Inaczej całkowity koniec z dzwonieniem

Decyzja została podjęta. Sieci komórkowe będą niebawem odchodziły od standardu sieci 2G oraz 3G. Niektórych z nas czeka wymiana kart SIM lub nawet telefonu.

koniec sieci 3g w polsce
Klamka zapadła. To koniec sieci 3G i 2G. Z czasem każdy będzie zmuszony wymienić kartę SIM. Niektórzy również telefony. Fot. Pixabay

Klamka zapadła. Nadchodzi kres sieci 2G i 3G nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Jeszcze w lutym tego roku dostęp do sieci wyłączy amerykański koncern AT&T. Ale to stanie się też u nas. Wyłączenie sieci 3G zapowiadają też nasi rodzimi operatorzy.

Kiedy koniec 3G w Polsce. Decyzje już zostały podjęte

To na pewno dla wielu klientów sieci komórkowych będzie wielki problem. Niektórzy mocno przyzwyczaili się do swoich starszych telefonów, szczególnie seniorzy. Wszystkie te osoby będą musiały pogodzić się z myślą, że czeka ich wkrótce wymiana karty SIM. Będą też tacy, którzy będą musieli wymienić telefon na nowszy.

Kolejne firmy z amerykańskiego rynku zaczynają stopniowo wyłączać dostep. W Polsce rezygnację z 3G i 2G ogłosiły już sieci Plus, Play i T-Mobile. Plus już się przygotowuje do wyłączeń, dlatego jest w trakcie wymiany nadajników, które do tej sieci należą.

Przedstawiciele Play chcą to zrobić w ciągu kilku lat, a T-Mobile rozpoczęło już prace nad optymalizacją swojej sieci i usprawnianiu 4G/LTE oraz 5G. Proces ten ma potrwać do końca 2023 roku.

3G. Koniec wsparcia dla sieci. Co to oznacza dla klientów?

Co decyzja o wyłączeniach oznacza bezpośrednio dla klientów? Niczego nie zauważą na pewno posiadacze nowych kart SIM oraz w miarę nowych telefonów. Ci bardziej konserwatywni użytkownicy, którzy nie wymieniają sprzętu tak długo, jak stary się nie popsuje, będą zmuszeni do jego wymiany.

Dotyczy to osób, które mają urządzenia starszego typu, mniej więcej sprzed 2017 r., lub takie, które działają w standardzie 4G LTE, ale nie oferują możliwości prowadzenia rozmów za pośrednictwem sieci LTE (to tzw. funkcja VoLTE). Tu trzeba będzie po prostu sprawdzić parametry naszego telefonu i czy posiada on wsparcie dla VoLTE – twierdzi ekspert cytowany przez portal komputer-swiat.pl.

Jak wskazują eksperci od telekomunikacji, problem może nie dotyczyć tylko i wyłącznie posiadaczy telefonów (czyli raczej wszystkich z nas), ale też tabletów z SIM, a nawet e-czytników lub systemów alarmowych zainstalowanych w domach. Bez wątpienia trzeba już teraz się tym zainteresować, by któregoś dnia nie okazało się, że nic nie działa.

Źródło: Business Insider, Komputer Świat

Szok! Nie żyje młody piłkarz reprezentacji. „Walczyłeś do samego końca, kochanie…”

z ostatniej chwili

Z OSTATNIEJ CHWILI: Borys Budka z PO pobity w galerii handlowej. W jakim jest stanie?