w ,

Czy brak żony to grzech? Spytano o to księdza. Duchowny stanowczo odpowiedział

Ks. Sebastian Picur kolejny raz dał o sobie znać. Jego filmiki na TikToku, które przepełnione są radami i ciekawymi spostrzeżeniami, oglądają miliony.

ksiądz z tiktoka
Fot. YouTube / Ks. Sebastian Picur (Team Totus Tuus)

Tego duchownego nie trzeba nikomu przedstawiać. Najbardziej rozpoznawalny w internecie duchowny – ks. Sebastian Picur – kolejny raz o sobie przypomniał. Internauci zalewają go pytaniami w takim stopniu, że nie nadąża na nie odpowiadać. Tym razem zadał mu pytanie jeden z widzów, który najwyraźniej planuje żyć samotnie do końca swoich dni.

Nie spotyka się z nikim. Spytał księdza, czy to grzech. Co duchowny odpowiedział?

Słynny wikary z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie to prawdziwa gwiazda internetu. Na TikToku ks. Sebastian Picur ma ogromną rzeszę fanów i jest bez wątpienia prawdziwym katolickim influencerem. Niektóre gwiazdy show biznesu mogą mu tylko zazdrościć osiągnięć w mediach społecznościowych.

Co sprawiło, że ten młody duchowny tak zjednał sobie młodych ludzi i że jest w sieci tak popularny? Ma on dar, który polega na odpowiadaniu na pytania w przystępny i prosty sposób. Trzeba przyznać, że z młodzieżą potrafi się porozumieć wręcz doskonale. Tylko na TikToku obserwuje go ponad 700 tys. osób, a jego nagrania polubiono już kilkanaście milionów razy.

Internauci wykorzystują ten kanał kontaktu z księdzem głównie do zadawania mniej lub bardziej zawiłych pytań. Ksiądz Picur nikogo nie pomija i stara się stawić czoło wyzwaniu. Nie zawsze jednak kierowane do niego zapytania wiążą się bezpośrednio z wyznaniem, moralnością i etyką. Padają również pytania niewygodne.

„Wolę nie mieć drugiej połówki do końca życia”

Nie tak dawno internauta zapytał duchownego, czy zjawisko, które jest obecnie bardzo popularne, czyli bycie osobą samotną (singlem / singielką) to w oczach Boga grzech. Chodziło tym razem o życie bez związku aż do śmierci. – Ja księdzem nie zostanę, lecz mimo to wolę nie mieć drugiej połówki do końca życia. Czy to jest w jakimś stopniu grzech? – spytał mężczyzna.

Odpowiedź księdza była jednoznaczna i bardzo prosta. – Mamy różne powołania prowadzące do zbawienia. Kapłaństwo, życie zakonne, małżeństwo oraz życie w stanie wolnym – oznajmił duchowny. Materiał filmowy będący odpowiedzią na zadanie pytanie zostało wyświetlone prawie 50 tys. razy.

Ksiądz udzielił dość ogólnej odpowiedzi, ale wynika z niej dość klarowny przekaz. Nie każdy jego zdaniem jest powołany do dzielenia z kimś życia, ale każdy będzie miał możliwość bycia zbawionym. Wniosek jest zatem jeden – bycie singlem to nie grzech. Bez wątpienia ta wiedza sprawi, że wiele osób samotnych z wyboru odetchnie z ulgą.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @kuroshitsuji07 #ksiadz #wiara #papież #film ♬ dźwięk oryginalny – latinioo

Nie żyje wieloletni dziennikarz stacji TVN24. Zmarł nagle w wieku 43 lat

ceidg statystyki

Powolna śmierć polskiego biznesu. Politycy zafundowali firmom brak jakiejkolwiek stabilności