w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Polki noszą to często na szyi. Ksiądz ostrzega, że to wielki grzech! Liczy się jeden szczegół

Uwielbiamy nosić biżuterię, a na szyi wieszamy już nie tylko łańcuszki, ale też kamienie szlachetne i minerały. O to właśnie spytano najpopularniejszego księdza na TikToku.

sebastian picur tiktok
Fot. exodusmlodych.pl; Freepik

Najpopularniejszy na TikTok ksiądz Sebastian Picur znów dał o sobie znać. Jakiś czas temu pokazywał zawartość kopert, które dostał chodząc po kolędzie i wywołał tym spory szum w mediach. Tym razem użytkownik portalu spytał go o biżuterię.

Ksiądz ostrzega przed grzechem. Czego nie wolno wieszać na szyi?

Znany ksiądz Sebastian Picur postawił sprawę jasno. Gdy powiesimy to na szyi, mamy na 100% grzech i to zapewne ciężki. Internauta zapytał duchownego, czy wolno wieszać sobie w tym miejscu minerały. Ksiądz dość szybko w charakterystycznym dla siebie stylu odpowiedział na to pytanie.

Wiadomo, że wszelkie wisiorki, łańcuszki i kamienie to częsty element naszej garderoby. Mało kto jednak myśli, czy to, co nosimy na przykład na szyi nie powoduje, że łamiemy kościelne zasady i ranimy tym samego Stwórcę. Takiego zdania jest najpopularniejszy ksiądz w sieci – Sebastian Picur z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie.

Moda zmienia się w bardzo szybkim tempie i nie cieszymy się już z noszenia gołego łańcuszka. Coraz częściej na naszych szyjach wiszą kamienie szlachetne czy minerały. Ksiądz Sebastian ostrzega jednak, że niektóre z takich ozdób mogą sprawiać, że mamy grzech.

Grzech? Tylko pod jednym warunkiem

Ksiądz Picur to bez wątpienia najbardziej angażująca postać duchownego na TikToku. Tylko od 1 stycznia 2022 roku do dziś jego filmiki osiągnęły już 163 mln odsłon i 9,4 mln interakcji. Lepszy od niego na tym portalu w tym okresie był tylko ks. Piotr Jarosiewicz. Nic więc dziwnego, że wiele osób wysyła do niego pytania o sprawy doczesne i nie tylko.

Internauta korzystający z TikToka zadał wprost księdzu pytanie. Czy noszenie na szyi minerałów nie podoba się Bogu i będzie przez Kościół traktowane jak grzech? Odpowiedź jest zaskakująca, bo okazuje się, że tak, ale pod pewnymi warunkami.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło ♬ Commando – Mavokali

Jeżeli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy się je z magią, to ich noszenie jest grzechem – przyznał wprost ks. Picur. Jedno jest jednak pewne – można minerały i inne kamienie bez problemu nosić każdego dnia, jeżeli są one zakładane tylko i wyłącznie w celach ozdobnych i stanowią integralną część garderoby.

Konkluzja jest taka, że powinniśmy trzymać się z dala od magii i innych tego typu spraw, jeśli nie chcemy mieć problemów z wiarą.

Źródło: TikTok, aju.pl

sondaż kaczyński pis poparcie

Kaczyński ma ogromny problem. Koniec marzeń o zwycięstwie? „Zaczął się efekt domina”

Nie żyje znany dziennikarz radiowy. Zmarł nagle podczas wycieczki rowerowej