w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Łączenie ziemniaków z tymi produktami może być szkodliwe. Lekarze przestrzegają

Choć ziemniaki królują na naszych stołach pełniąc najczęściej rolę wypełniacza, ich jedzenie czasami może być toksyczne i rakotwórcze. O czym warto pamiętać?

ziemniaki z czym nie łączyć

Trudno wyobrazić sobie brak obiadu na naszym stole, jeśli nie będzie ziemniaków. To chyba podstawowy składnik dań obiadowych, bez których trudno sobie wyobrazić spełnienie naszych kulinarnych potrzeb. Mogą one jednak być niebezpieczne.

Ziemniaki. Wartości odżywcze? Spore!

Ziemniak to król polskiej kuchni i naszych obiadowych dań. Najczęściej pełni rolę dodatku do potraw, a nie głównego gracza, choć – jako uniwersalne warzywo – może śmiało występować w obu rolach.

Okazuje się jednak, że tego warzywa nie należy łączyć z niektórymi składnikami. Takie połączenia mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, co może mieć przykre konsekwencje. Z czym nie łączyć ziemniaka podczas przyrządzania potraw?

To warzywo jest bardzo łatwo dostępne, nie jest drogie, a wartości odżywczych, składników mineralnych i witamin w nim co nie miara. W ziemniakach znajduje się cała masa witamin: A, B1, B2, B6, D, E, K, H, PP. To również spora dawka witaminy C. Najwięcej jej w młodych ziemniakach.

Poza witaminami mamy w ziemniakach sporą ilość najróżniejszych minerałów. To między innymi żelazo, potas, wapń, jod czy mangan. Występują w nich także siarka czy fluor. Nie wolno jednak pod żadnym pozorem łączyć popularnych kartofli z niektórymi produktami. Tajemnicę tutaj stanowi obecność skrobi.

Z czym nie łączyć ziemniaków? To może źle wpłynąć na zdrowie

Choć dostarczają całą masę zróżnicowanych składników odżywczych, to warzywo bez wątpienia jest dość kaloryczne, czyli – mówiąc wprost – tuczące. Warzywo to ma w sobie bardzo dużą ilość skrobi ziemniaczanej, która bezpośrednio wchodzi w reakcję ze zwierzęcymi białkami.

Efekt? Intensywna fermentacja w brzuchu, która może prowadzić do bolesnych wzdęć, uczucia ciężkości po posiłku, a także innych, dużo gorszych problemów z układem trawiennym. Taki posiłek będzie długo się trawił, a my będziemy tyć.

Podsumowując zasadę numer jeden – nie podajemy ziemniaków z tłustym mięsem! Nie warto też używać dodatkowego tłuszczu w procesie przygotowywania ziemniaków. Skrobia w połączeniu z wysoką temperaturą jest wprost rakotwórcza i toksyczna.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy na ziemniakach nie wytworzyła się solanina (charakterystyczne zielone miejsca). To składnik wysoce toksyczny i nie należy takich ziemniaków jeść.

Nie żyje dziennikarz i perkusista zespołu „Bajm”. Zespół żegna go wzruszającym wpisem

hamas atak na izrael strefa gazy

Niepokojący wpis Andrzeja Dudy. „Jestem wstrząśnięty. Składam wyrazy głębokiego współczucia”