w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Może powodować raka. Większość z nas robi to regularnie. Lekarze apelują o rozwagę

Robimy to każdego dnia nie wiedząc, że skutki moga być opłakane. Eksperci apelują o pilną zmianę złych nawyków. Czy posłuchamy?

gorąca herbata na żołądek rak nowotwór eksperci

Czarna herbata. Stały element przy posiłkach, a czasem wręcz rytuał. Nie ma chyba bardziej popularnego płynu do picia (obok kawy). Niestety, pewne nawyki związane z jej piciem mogą wprost przyczynić się do dramatu. Eksperci apelują o rozwagę.

Picie gorącej herbaty szkodzi? Skutki mogą być tragiczne

Sama w sobie nie jest szkodliwa, wręcz pomaga. Ma więcej kofeiny (tu akurat nazywa się ją teiną) i pobudza na dłużej, niż kawa. Niestety, ale pita w nieodpowiedni sposób może spowodować tragiczne konsekwencje.

Nie ma nic złego w piciu herbaty ciepłej, są nawet miłośnicy herbaty z lodem. To napój wręcz uniwersalny. Eksperci jednak nie zalecają picia jej tuż po zaparzeniu, czyli bardzo gorącej, wręcz wrzącej. Czy ma to negatywne skutki? To mało powiedziane.

Światowa Organizacja Zdrowia już oficjalnie przestrzega obywateli na całym świecie, że spożywanie bardzo gorącej herbaty to prosta droga do raka przełyku. Czy Polacy posłuchają apelu? W końcu u nas to niezwykle popularny sposób spożywania tego napoju.

Wiele osób pije herbatę, kawę i różne inne napoje gorące. Uważamy, że picie bardzo gorącej herbaty i każdej innej cieczy może bardzo mocno zwiększyć ryzyko wystąpienia raka przełyku. Apelujemy, aby poczekać do momentu, gdy napój ostygnie poniżej 60 stopni – stwierdził dr Farhad Islami, który opublikował wyniki badań poświęconych temu tematowi w piśmie „International Journal of Cancer”.

Wszystkie napoje gorące zwiększają ryzyko nowotworu

Nie jest to najnowsza analiza naukowców dotycząca picia gorących cieczy. Wspomniana była przeprowadzona przez badaczy w 2004 roku, ale od tamtej pory niewiele się w tej kwestii zmieniło. Przeanalizowano wówczas aż 50 tys. osób, dlatego badanie jest wiarygodne.

Co wiemy z analiz? Ryzyko zachorowania na raka przełyku było niemal 100% wyższe w przypadku tych osób, które każdego dnia wypijały ponad dwa kubki herbaty. Miała ona więcej niż 60 stopni Celsjusza.

Na pewno warto wziąć sobie te rady do serca i nie igrać ze zdrowiem. Lekarze wskazują, że nie dotyczy to tylko i wyłącznie herbaty, ale też gorących posiłków. Gdy takie parujące jedzenie dodatkowo popijemy parującą herbatą, to może się skończyć bardzo źle.

brak oc kara odwolanie forum

Kierowcom grozi ponad 7,2 tys. zł kary. Jeżdżą po mieście nawet o tym nie wiedząc

makrela wędzona czy zdrowa czy można zamrozić

Polacy ją uwielbiają, a lekarze ostrzegają. Ta ryba to szybka droga do nowotworów