w ,

PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Kierowcom grozi ponad 7,2 tys. zł kary. Jeżdżą po mieście nawet o tym nie wiedząc

Każda osoba posiadają samochód musi dopełnić szeregu obowiązków. Niektórzy nawet nie wiedzą o tym, że beztroska może ich słono kosztować. Kary idą w tysiące.

brak oc kara odwolanie forum
Fot. freepik

Posiadanie samochodu w Polsce to nie tylko przywilej i przyjemność, ale też cały pakiet obowiązków, obok których nie da się przejść obojętnie. Sytuacja jest poważna, bo niedopełnienie niektórych z nich może skutkować gigantycznymi karami finansowymi sięgającymi kilku tysięcy złotych.

Brak OC? Kary idą w tysiące. Kierowcy często to bagatelizują

Do posiadania ważnego ubezpieczenia OC zobowiązany jest bezwzględnie każdy kierowca. Nie ma wyjątków w tej kwestii i jeśli ktoś nie traktuje sprawy poważnie, może liczyć się z utratą sporej ilości gotówki. Kierowcy, którzy bagatelizują ciążące na nich obowiązki związane z obowiązkowym ubezpieczeniem, zostaną prędzej czy później pociągnięci do odpowiedzialności.

Policja w tej kwestii nie idzie na żadne ugody, a konsekwencje mogą być bardzo poważne dla naszych portfeli. Za brak stwierdzonego ważnego ubezpieczenia OC kary sypią się jak z rękawa i dotykają głównie tych kierowców, którzy nic sobie nie robią z ciążącej na nich odpowiedzialności.

Brak aktualnego i opłaconego ubezpieczenia OC wiąże się z bardzo wysoką karą, która w wielu przypadkach potrafi zdemolować budżet gospodarstwa domowego. Ale to nie koniec konsekwencji, jakie z tego tytułu się pojawiają, ponieważ policja może w takiej sytuacji również zatrzymać nasze prawo jazdy.

Kary za brak ważnego OC w górę od 1 lipca

Od 1 lipca do końca 2023 roku brak aktualnej polisy OC przez okres do 3 dni sprawi, że z naszego portfela wypłynie 1440 zł. To kwota około 70 zł wyższa niż do tej pory. Więcej, bo aż 3,6 tys. zł trzeba będzie zapłacić, gdy kierowca nie będzie miał zapłaconego OC w okresie od 4 do 14 dni. W tym przypadku mamy do czynienia z podwyżką o 110 zł.

Za brak ważnego OC powyżej dwóch tygodni kwota kary będzie wyjątkowo wysoka, bo o 220 zł wyższa niż obecnie. Od 1 lipca wyniesie równo 7,2 tys. zł. Nie warto zatem narażać się na takie straty. Wysoki mandat, utrata prawa jazdy, a w razie wypadku poważne konsekwencje związane z pokryciem dodatkowych szkód – to nie jest coś, na czym warto oszczędzać.

Kierowcy bagatelizują problem. Jak wynika z danych KPRM, w naszym kraju nawet 11,8 mln pojazdów może nie mieć ważnej polisy OC. Jeśli mowa o pojazdach ciężarowych, kwoty mandatów są dużo wyższe. To kolejno prawie 2,2 tys. zł, 5,4 tys. zł i w najdroższym wariancie aż 10,8 tys. zł. W przypadku pozostałych pojazdów kary oscylują wokół kwot od 240 do 1200 zł.

śpiący prorok z leszna

Zapiski „proroka z Leszna”. Mówił o III wojnie światowej i tych polskich miastach

gorąca herbata na żołądek rak nowotwór eksperci

Może powodować raka. Większość z nas robi to regularnie. Lekarze apelują o rozwagę