w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

Płyny do płukania są niebezpieczne dla zdrowia? Ekspertka pokazała, które są najgorsze

Nie wszyscy używają po praniu płynów do płukania, ale mimo wszystko produkt ten jest popularny. Okazuje się jednak, że może być również toksyczny dla zdrowia.

płyny do płukania niemieckie opinie
Fot. Freepik

Płyny do płukania tkanin są środkami, które dodaje się do ostatniego cyklu prania, aby nadać ubraniom miękkość, świeżość i by zapobiec elektryzowaniu się. Płyny do płukania tkanin mają wiele zalet, ale niestety istnieje też ich mroczniejsza strona, o której wiele osób nie ma pojęcia.

Płyny do płukania tkanin. Czy są bezpieczne dla zdrowia?

Bez wątpienia potrafią poprawić jakość i komfort noszenia naszych ubrań. Zapobiegają elektryzowaniu się tkanin, co jest zjawiskiem, które powstaje, gdy dwa materiały o różnym ładunku elektrycznym ocierają się o siebie. Może to powodować nieprzyjemne uczucie na skórze, a też przyciąga kurz i inne zanieczyszczenia.

Płyny do płukania tkanin neutralizują ładunek elektryczny na tkaninach, dzięki czemu są one bardziej gładkie i nie przylegają do ciała. Nadają oczywiście ubraniom przyjemny zapach i to jest ich główna zaleta.

Płyny do płukania tkanin zawierają substancje zapachowe, które przenikają do włókien tkanin i utrzymują się na nich przez długi czas. Dzięki temu ubrania pachną świeżo i czysto nawet po kilku dniach od prania.

Co jeszcze dają? Zawarte w nich składniki zmiękczają i wygładzają włókna tkanin, dzięki czemu ubrania są bardziej elastyczne i mniej podatne na zagniecenia i mechacenie. Płyny do płukania tkanin pomagają również utrzymać kolor i jasność ubrań, ponieważ zapobiegają ich blaknięciu i żółknięciu.

Ciemna strona płynów do płukania tkanin. O czym nie pamiętamy?

Nieco inne zdanie na temat roli płynów do płukania ubrań ma ekspertka z Instagrama. – Czy serio chcecie, aby te wszystkie zbędne dodatki zostawały w Waszej odzieży i miały stały kontakt z Waszą skórą? – zapytała w jednym z ostatnich swoich wpisów prowadząca profil @wzdrowymdomu – Sylwia Panek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sylwia Panek (dawniej @mama.chemik) (@wzdrowymdomu)

Jak ujawniła, niektóre składniki chemiczne zawarte w tego typu płynach pozostają głęboko we włóknach tkaniny, ale też pozostają w naszej pralce i ją zanieczyszczają. Jak wynika z analiz ekspertki, w takich produktach można znaleźć grubo ponad 20 składników, które mogą mieć dyskusyjny wpływ na naszą skórę.

Widzisz na etykiecie 4-5 składników? TO NIE JEST PEŁNY SKŁAD! Producenci środków czystości nie mają obowiązku podawać nam pełnego składu swoich produktów. Jeśli chcemy poznać ten pełny to musimy się trochę naszukać – przestrzega Panek.

Kluczowa jest ta informacja na opakowaniu

Jak ujawnia, wśród tych substancji można znaleźć przeróżne konserwanty, emulgatory, barwniki i rozpuszczalniki, które reagują z naszą skórą powodując często reakcję alergiczną. Które płyny do płukania są zatem tymi, których powinniśmy unikać? Te z napisem „MOŻE POWODOWAĆ WYSTĄPIENIE REAKCJI ALERGICZNEJ„.

Taki napis znajdziecie na etykietach wielu płynów do płukania. Pamiętajcie, że alergia to nie tylko wysypka na skórze. Być może wysuszają się Wam śluzówki od intensywnego zapachu, drapie Was w gardle, łzawią oczy, a może macie częste bóle głowy? – pyta ekspertka.

Niebezpieczne, a często toksyczne substancje, mają kontakt nie tylko z naszą skórą, ale też są przez nas potem wdychane, gdy nosimy ubrania. To tyle, jeśli chodzi o późniejsze problemy ze zdrowiem, nad źródłem których się zastanawiamy.

Źródło: Instagram

biedronka kasy samoobsługowe instrukcja

Ale hit! Ukryty przycisk na kasie w Biedronce. Mało kto wie, że kryją się pod nimi…

katarzyna bosacka rozwód

Już nigdy nie kupisz tego ryżu w torebkach. Bosacka ujawnia. Ale świństwo!