w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Zostawianie ładowarki w gniazdku na noc to zły pomysł. Eksperci ostrzegają

Są osoby, które tak intensywnie używają telefonów lub tabletów, że ładują swoje urządzenia nawet kilka razy dziennie. Niektórzy nie wyciągają ładowarki z kontaktu.

czy można zostawić ładowarkę w gniazdku
Fot. freepik

Eksperci są zdania, że ładowarka w kontakcie powinna być umieszczona tak długo, jak długo ładować się będzie nasze urządzenie. Sporo osób jednak pozostawia ładowarkę w kontakcie, a kabel swobodnie wisi oczekując, aż któreś z urządzeń nam się rozładuje. Takie postępowanie nie zawsze jest jednak dla nas bezpieczne.

Czy można zostawiać ładowarkę w gniazdku?

Tak, to prawda. Pozostawienie ładowarki podłączonej do gniazdka na wiele godzin lub nawet dni to co do zasady nie powinno stanowić niebezpieczeństwa.

Na przestrzeni lat i rozwoju technologii urządzenia te sprawdzają się o wiele lepiej, niż wtedy, gdy telefonia komórkowa przeżywała swój boom, a ładowarki grzały się do czerwoności.

W ciągu dnia używamy telefonów i tabletów bardzo intensywnie jak przystało na społeczeństwo cyfrowe. Oglądamy filmy na YouTube, korzystamy godzinami z TikToka czy Facebooka. Mija chwila i bateria spada jak szalona. To dlatego zmuszeni jesteśmy do nieustannego ładowania urządzeń nawet kilka razy w ciągu dnia.

Choć w przypadku dzisiejszych ładowarek niebezpieczeństwo związane z ich użytkowaniem udało się mocno obniżyć, mimo to europosłowie uchwalili dotyczące tego zagadnienia przepisy i normy. Te gwarantują konsumentom, że zasilacze zużywają maksymalnie 0,5 wata w trakcie podłączenia urządzenia do prądu.

Dlaczego nie można ładować telefonu w nocy i czy to prawda?

Gdy ładowarka podłączona jest do kontaktu, a po drugiej stronie nie ma podpiętego urządzenia, zużycie prądu jest niewielkie, ale nadal występuje. Nieustanne ładowanie urządzenia na przykład przez okrągłe 365 dni to koszt niewielki wynoszący kilka lub kilkanaście złotych. Niektóre ładowarki znanych firm potrafią nawet nic nie pobrać, gdy nie podłączymy urządzenia do ładowania.

Polecamy: delkom.pl/k/serwery-dell-poweredge

Eksperci nie mają złudzeń w tej kwestii. Używanie ładowarki powinno odbywać się wtedy, gdy jesteśmy w domu.

Nie warto pozostawiać urządzenia wsadzonego do kontaktu wówczas, gdy zamierzamy opuścić lokal czy w trakcie snu. Choć dziś produkowana ładowarka raczej nam od tego nie wybuchnie, to takie postępowanie pozwoli zaoszczędzić na wydatkach na energię elektryczną.

Jak czytamy na portalu komputerswiat.pl, z punktu widzenia bezpieczeństwa w normalnych warunkach pogodowych (gdy nie mamy do czynienia z burzą), nie ma właściwie żadnych powodów, aby nie zostawić wpiętej do gniazdka ładowarki nawet na całe dnie.

Eksperci wskazują na jeszcze jedną rzecz, którą nazywają potocznie „stresem baterii„. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia, gdy urządzenie jest ciągle pod napięciem po osiągnięciu 100% poziomu naładowania.

Nowoczesna ładowarka odcina w takim przypadku zasilanie, ale gdy tylko bateria rozładuje się chociaż o 1%, ładowanie rozpoczyna się od nowa.

wolski o wojnie zychowicz

Co czeka Ukrainę w drugiej połowie 2024 roku? Ekspert stawia sprawę jasno

kuferek jeden z dziesięciu

Kuferek z programu „Jeden z dziesięciu”. Sznuk ujawnił, co jest w środku. „Ciągle pytają…”