w , ,

HAHAHA!HAHAHA!

Henryk Gołębiewski ujawnił wysokość swojej emerytury. „Ile odkładałem, tyle mam”

Artyści nie mają łatwego życia na starość. W najlepszych latach są podziwiani, a jako emeryci żyją w cieniu i często również w biedzie.

henryk gołębiewski emerytura
Fot. YouTube / Chrzanowska Telewizja Lokalna (screen)

Największa sława zapukała do niego, gdy był małym chłopcem. Przez długi czas nie było go widać wcale, bo zniknął z ekranu. Teraz, po dekadach, Henryk Gołębiewski powrócił. Jak wygląda życie dziecięcej gwiazdy PRL-u i jak mu się teraz żyje?

Dziecięca gwiazda PRL-u żyje bardzo skromnie

Henryk Gołębiewski, znany z ról dziecięcych w polskim kinie i telewizji lat 70., debiutował w filmie „Abel, twój brat” i szybko stał się jednym z najpopularniejszych aktorów dziecięcych w kraju. Jego role w serialach takich jak „Wakacje z duchami” czy „Podróże za jeden uśmiech” zapewniły mu uznanie i sympatię widzów.

Mimo, że był obiecującym młodym aktorem, Gołębiewski niespodziewanie zniknął z ekrany, co wywołało falę plotek o jego problemach osobistych. Poza kamerą zmagał się bowiem z uzależnieniem od alkoholu i hazardu, co wprost przełożyło się na osobiste i zawodowe problemy.

Po latach z dala od mediów, Gołębiewski powrócił na szklany ekran w latach 90. i od tego czasu nieprzerwanie umila nam czas. W rozmowie z dziennikarzami portalu o2.pl podkreślił, że aktorstwo jest dla niego życiową pasją, która daje mu radość i spełnienie.

Mam 1600 złotych emerytury, ale myślałem, że dostanę 500 złotych. Ile odkładałem, tyle mam. Nie będę jednak utyskiwał na swój los. (…) Jednak mogę grać, utrzymywać się z aktorstwa. To jest wspaniałe – podkreślił Henryk Gołębiewski w rozmowie z mediami.

Mimo sukcesów zawodowych, Gołębiewski musi się mierzyć – podobnie jak inni artyści – z niską emeryturą. Pomimo skromnych świadczeń, nie narzeka na swój los, uważając się za szczęśliwca.

1600 zł emerytury nie wystarcza na godne życie

W rozmowie z portalem wyznał, że nawet gdyby jego emerytura była wyższa, nadal grałby, ponieważ kocha swoje zawodowe powołanie. Nawet w wieku emerytalnym Gołębiewski nie przestaje pracować.

Jego życiowa dewiza to „Artysta nie odchodzi, póki gra”. Mimo wieku i trudnych doświadczeń, wciąż postrzega aktorstwo jako swoje powołanie, które nadal realizuje z pasją i determinacją.

Historia Henryka Gołębiewskiego to nie tylko opowieść o aktorskich sukcesach, ale także o determinacji, walki z przeciwnościami losu i niegasnącej pasji.

Jego życiowa historia pokazuje, że mimo trudności warto trzymać się swoich marzeń i realizować swoje pasje, nawet jeśli finanse nie za bardzo na to pozwalają.

kaczynski pis spadek poparcia sondaż

Kaczyński w potrzasku. Jest prawomocne postanowienie sądu w jego sprawie

Popularne sosy do makaronów pilnie wycofane ze sklepów. Jest ostrzeżenie GIS