w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Spytali ministra finansów o datę przyjęcia euro. Padła jednoznaczna deklaracja

Sensacyjne wyniki najnowszego badania CBOS. Polacy powiedzieli jasno, czy chcą waluty euro czy nie. To sprawia, że ekipa rządząca ma z tym tematem prawdziwy kłopot.

wydatki budżetu państwa
Fot. X / @domanski_andrz

Czy nasz kraj jest gotowy na tak radykalną zmianę, jaką jest likwidacja złotówki i przejście na walutę euro? Najnowsze badania opinii publicznej stawiają rząd w trudnej sytuacji. Jak się okazuje, Polacy wcale nie chcą przyjmować unijnej waluty.

Polacy mówią stanowcze „nie” dla euro

Sensacyjne wyniki najnowszego badania CBOS. Aż 49% Polaków kategorycznie sprzeciwia się przyjęciu europejskiej waluty. To jasny sygnał, że społeczeństwo nie jest gotowe na pożegnanie z złotówką. Co więcej, tylko garstka zwolenników partii rządzącej widzi przyszłość Polski w strefie euro w najbliższych latach.

Minister finansów Andrzej Domański, podczas gorącej debaty na Campusie Polska Przyszłości, rozwiał wątpliwości twierdząc, że temat wprowadzenia euro w Polsce to temat zastępczy. Jak widać nawet w kręgach rządowych i jednocześnie prounijnych temat ten budzi kontrowersje.

Polska w tej chwili nie spełnia kryteriów wejścia do strefy euro. Zajmijmy się wzmocnieniem polskiej gospodarki, dzięki czemu będziemy spełniać kryteria konwergencji. W tej chwili jest to moim zdaniem temat zastępczy – powiedział minister Domański.

Eksperci biją na alarm. W wypowiedzi dla portalu Money.pl Janusz Jankowiak, wpływowy ekonomista i były doradca najwyższych rangą polityków, nie przebiera w słowach.

Ten rząd nie zrobił nawet małego kroczku, żeby poprawić niekorzystne dla euro notowania – stwierdził. Jego oskarżenia o „propagandową młóckę” i wykorzystywanie „wytartych sloganów” pokazują prawdziwe intencje rządzących.

Polska kurczowo trzyma się własnej waluty

Z drugiej strony, minister finansów Andrzej Domański broni złotego jak lew, podkreślając jego rolę w ochronie polskiej gospodarki przed kryzysami. Polska, jako jedyny kraj z grupy wstępującej do UE w 2004 roku obok Czech i Węgier, wciąż trzyma się kurczowo swojej waluty.

Czy to oznaka siły, czy może strachu przed zmianą? Podczas gdy inne kraje regionu już dawno przyjęły euro, Polska zdaje się dryfować w niebezpiecznych wodach niepewności ekonomicznej. Debata o euro w Polsce jest daleka od zakończenia.

Czy rząd zdoła przekonać sceptycznych Polaków do idei wspólnej waluty, czy może złoty pozostanie symbolem polskiej niezależności ekonomicznej? Jedno jest pewne – ta decyzja będzie miała ogromny wpływ na przyszłość każdego z nas oraz na nasze portfele.

polski ład ulga podatkowa podatki pit rozwiedzeni bez ślubu

Nowy dodatek do zasiłku rodzinnego. Aż 400 zł miesięcznie! Już przyjmują wnioski

jak sprawdzić podsłuch w telefonie

Sprawdź, czy Twój telefon jest na podsłuchu. Wystarczy jeden prosty trik