w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Właściciele psów z nowym obowiązkiem. Tym razem to nakaz, a nie prośba

W Polsce żyje podobno nawet 8 milionów psów. Spora część z nich to zwierzęta, które nie mają opiekuna. Unia Europejska ma na to pomysł.

obowiązkowe czipowanie psów i kotów
Fot. Depositphotos

To ma być rewolucja w walce z bezdomnością wśród psów. Właściciele czworonogów w całej Unii Europejskiej mogą się przygotowywać na rewolucyjne zmiany. Zarówno organy Unii Europejskiej, jak i polski rząd pracują nad wprowadzeniem obowiązkowego czipowania.

Obowiązek czipowania psów. Unia Europejska wydała nakaz

Temat budzi wiele emocji, ale jedno jest pewne – zmiany będą i nie będą to prośby, a zwykły nakaz i obowiązek właściciela. Unia Europejska oraz polski rząd zamierzają wprowadzić ustawowy obowiązek czipowania zwierząt.

To długo oczekiwane rozwiązanie przez organizacje prozwierzęce oraz osoby prywatne, które na co dzień borykają się z problemem bezdomnych zwierząt. Magdalena Kordas, prezes Fundacji Mikropsy, cytowana przez portal Business Insider Polska, nie kryje swojego entuzjazmu.

Obowiązkowe czipowanie to banalna forma zmiany świata na lepsze i ułatwienia wszystkim życia. Co ciekawe, to chyba jedyna propozycja zapobiegania bezdomności zwierząt, która nie kłóci członków partii politycznych – stwierdza Kordas.

W Polsce mamy – jak donoszą media – 8 milionów psów. Polska jest podobno na szóstym miejscu w Europie pod względem ich populacji. Niestety, tysiące z nich to bezpańskie psy, które wałęsają się po ulicach lub trafiają do przepełnionych schronisk, które już nie mogą udzielić pomocy i dachu nad głową.

Dzięki nowym przepisom każdemu psu, który przyjdzie na świat po wejściu w życie regulacji, zostanie wszczepiony czip.

Powstanie centralny rejestr zaczipowanych zwierząt

Jednym z kluczowych elementów nowych regulacji będzie stworzenie centralnego, publicznego rejestru zaczipowanych zwierząt.

W Polsce obecnie funkcjonuje kilka baz danych prowadzonych przez różne firmy, które niestety nie współpracują ze sobą. Rozmowy na temat utworzenia bazy trwają już w Ministerstwie Cyfryzacji.

Nowa baza danych ma zrewolucjonizować sposób zarządzania informacjami o zaczipowanych zwierzętach. Każdy mikroskopijny procesor wielkości ziarenka ryżu będzie wszczepiany zwierzęciu pod skórę po lewej stronie szyi przez weterynarza.

Będzie tam zakodowany unikalny 15-cyfrowy numer, który będzie rejestrowany w centralnej bazie. Do tego numeru zostaną przypisane dane osobowe właściciela zwierzęcia, co ułatwi jego identyfikację w razie zagubienia czworonoga.

Prace nad rozporządzeniem unijnym nie zostały jeszcze zakończone, ale do wykonania prawa przymierza się już Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, co potwierdza dziennik „Rzeczpospolita”.

druga dawka szczepionki kiedy w innym punkcie po jakim czasie

Kolejne dawki szczepionki na COVID. Lekarze mówią, kto nie powinien ich przyjmować

zakrzew traba powietrzna 2024

Z OSTATNIEJ CHWILI. Ogromna trąba powietrzna na Mazowszu. Jest nagranie