w

HAHAHA!HAHAHA!

Powodziowy skandal w ministerstwie klimatu. Jest pierwsza dymisja w resorcie

Rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. To pierwsza osoba, która traci stanowisko z powodu sytuacji wokół zarządzania kryzysem wywołanym powodzią.

z ostatniej chwili

W środę 18 września doszło do rezygnacji rzecznika prasowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Ta niespodziewana decyzja wywołała lawinę spekulacji i komentarzy. – Serdecznie dziękuję mojemu zespołowi za pracę i zaangażowanie – napisał krótko. To pierwsza osoba, która z powodu powodzi odchodzi ze stanowiska.

Wstrząs w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Rzecznik rezygnuje w atmosferze skandalu

Hubert Różyk, doświadczony specjalista w dziedzinie komunikacji rządowej, poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych. W krótkim, enigmatycznym komunikacie na portalu X (dawniej Twitter) napisał krótko.

Serdecznie dziękuję mojemu zespołowi za pracę i zaangażowanie – czytamy na jego profilu na portalu X. Ta lakoniczna wiadomość, pozbawiona wyjaśnienia przyczyn rezygnacji, natychmiast rozpaliła wyobraźnię publicystów i dziennikarzy.

Eksperci zwracają uwagę, że tak nagłe odejście kluczowego członka zespołu ministerialnego może świadczyć o poważnych napięciach wewnątrz resortu. Czy Różyk padł ofiarą wewnętrznych rozgrywek politycznych? A może jego rezygnacja to protest przeciwko kontrowersyjnym decyzjom ministerstwa?

Kontrowersje wokół minister Hennig-Kloski. Pożyczki zamiast pomocy?

Ssytuacja w Ministerstwie Klimatu i Środowiska staje się coraz bardziej napięta. Rezygnacja rzecznika zbiegła się w czasie z burzą medialną wokół wypowiedzi minister Pauliny Hennig-Kloski. Szefowa resortu klimatu i środowiska wywołała falę krytyki, proponując „niskoprocentowe pożyczki” dla ofiar powodzi na południu Polski.

Ta propozycja spotkała się z ostrą reakcją zarówno ze strony opozycji, jak i części koalicji rządzącej. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski nie przebierał w słowach, komentując pomysł minister. – Mnie to się nie mieści w głowie, żeby w obliczu tragedii narodowej proponować ludziom, którzy utracili dobytek życia, pożyczkę – powiedział krótko.

Jego słowa oddają nastroje wielu Polaków, którzy oczekują od rządu natychmiastowej i bezwarunkowej pomocy dla poszkodowanych. Szymon Hołownia, lider Polski 2050, próbował załagodzić sytuację, tłumacząc, że minister mówiła o mechanizmie pożyczkowym skierowanym do samorządów, a nie bezpośrednio do poszkodowanych obywateli.

Jednak nawet on przyznał, że użycie słowa „pożyczka” w kontekście pomocy ofiarom klęski żywiołowej było „niezręcznością komunikacyjną”. Ta seria wydarzeń stawia pod znakiem zapytania nie tylko przyszłość minister Hennig-Kloski, ale także całą strategię rządu w zakresie reagowania na kryzys powodziowy.

stan klęski żywiołowej co oznacza

Złe wieści dla rządu. Tusk ma powody do zmartwień. Czy to przez powódź?

kiedy likwidacja funduszu kościelnego

Rząd obiecał likwidację Funduszu Kościelnego. Księża w 2025 roku dostaną więcej