w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Powódź zalała samochód? Tego nie rób! Ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania

Za kilka dni woda po powodzi opadnie, a kierowcom przyjdzie zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Posiadacze zalanych aut muszą pamiętać o jednym. Wystarczy jeden błąd, by nie dostać odszkodowania.

powodz-zalany-samochod-ubezpieczenie-odmowa
Fot. Depositphotos

Fala zniszczeń przetacza się przez Polskę i Europę Środkową. Żywioł nie oszczędza nikogo i niczego – domy, drogi, mosty, a także samochody padają jego ofiarą. Ukochany czterokołowiec może stać się bezużytecznym złomem w mgnieniu oka. Eksperci ostrzegają: jeden błąd może kosztować fortunę.

Zalany samochód po powodzi? Popularny błąd pozbawia wypłaty ubezpieczenia

Wydawałoby się, że nowoczesne samochody są odporne na wszystko. Nic bardziej mylnego! Eksperci biją na alarm! Uszkodzenia spowodowane przez wodę to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się pojazdom silnikowym.

To, co na pierwszy rzut oka może wyglądać niewinnie, w rzeczywistości jest początkiem końca żywota ukochanego auta. Trzeba pamiętać, że istnieje kilka czynników, od których zależy, czy kierowca nie tylko dostanie odszkodowanie, ale też w jakiej kwocie.

W przypadku powodzi sytuacja robi się dramatyczna. Układ wydechowy, skrzynia biegów, tapicerka – te elementy mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone. A co gorsza, woda może dostać się do wnętrza pojazdu. I tutaj zaczyna się prawdziwy horror kierowców.

Nowoczesne samochody to prawdziwe komputery na kółkach. Elektronika, czujniki, sterowniki – wszystko to nie znosi wody. Im wyżej sięga poziom wody w kabinie, tym gorzej dla portfela. Eksperci są bezlitośni. Większość zalanych samochodów po prostu nie nadaje się do naprawy, a nawet jeśli, to koszty naprawy mogą być wyższe niż wartość pojazdu.

Na południu Polski mamy od kilku dni do czynienia z ogromną i katastrofalną w skutkach powodzią. W przypadku, gdy żywioł zalał samochód, istotne jest to, co zrobimy z nim wtedy, gdy woda opadnie. Najważniejsza zasada: nie uruchamiaj zalanego samochodu! To może tylko pogorszyć sytuację.

Odpalenie auta i zaciągnięcie tym samym cieczy do silnika jest jedną z najczęstszych przyczyn odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Pracownicy firm ubezpieczeniowych potwierdzają, że to standardowa praktyka w przypadku, gdy woda znajdzie się w silniku lub sprężarce. To w jego ocenie przyczynienie się do powstania szkody.

Nie żyje znany polski aktor. Grał w serialach „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” i „Samo życie”

felicjan andrzejczak-przyczyny smierci

Znamy przyczynę śmierci Felicjana Andrzejczaka. „Śpiewał normalnie, ale widać było…”