w ,

Popularny syrop dla dzieci wycofany z aptek. Doszło do groźnej dla zdrowia pomyłki

Producent po stwierdzeniu nieprawidłowości natychmiast podjął natychmiastowe działania, w ramach których wycofano ze sprzedaży wadliwą partię syropu.

Balsam Jerozolimski dla dzieci wycofany
Fot. Freepik

Kontrola przeprowadzona przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazała, że w jednej z partii popularnego syropu dla dzieci znaleziono inny produkt. Z powodu wysokiego ryzyka spożycia go nakazano wycofanie produktu z aptek.

Syrop dla dzieci wycofany z aptek. W opakowaniach był inny lek

Wewnątrz opakowania produktu dla dzieci o nazwie „Balsam Jerozolimski dla dzieci” suplement diety 200ml, numer partii: 220602, data minimalnej trwałości: 052024 stwierdzono obecność innego leku. W części opakowań znajdowała się butelka z płynem oznakowanym jako produkt leczniczy o nazwie Antinervinum (numer serii: 211001 z terminem ważności październik 2023).

Rodzice, którzy będą mniej czujni i nie zwrócą uwagi na to, co znajduje się w opakowaniu, mogą przez pomyłkę podać dzieciom produkt leczniczy, a nie suplement diety. Producentem syropu jest Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego (obecnie Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie).

Producent po stwierdzeniu nieprawidłowości natychmiast podjął natychmiastowe działania, w ramach których wycofano ze sprzedaży wadliwą partię syropu. Zanim to jednak nastąpiło był on w sprzedaży, dlatego zaleca się nabywcom sprawdzenie zawartości opakowań.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie wszczął postępowanie administracyjne w powyższej sprawie. W razie stwierdzenia wadliwego produktu po jego nabyciu zaleca się konsumentom, aby go nie spożywać i się go pozbyć.

Balsam Jerozolimski dla dzieci to suplement diety do stosowania wspomagająco u dzieci w momencie wystąpienia objawów takich jak ból gardła, chrypka i kaszel. Suplement działa też korzystnie na odporność.

Produkt, który przez pomyłkę znalazł się w opakowaniach Balsamu Jerozolimskiego, to lek uspakajający w stanach nadpobudliwości nerwowej, stanach napięcia i niepokoju i okresowych trudnościach w zasypianiu.

Źródło: GIS

Nie żyje znany polski muzyk. Miał 79 lat. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

blokada stron dla dorosłych w polsce

Część Polaków straci bezpowrotnie dostęp do internetu. Ustawa już została napisana