w ,

Nie żyje znany polski muzyk. Miał 79 lat. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

W wieku 79 lat po długiej chorobie odszedł znany polski muzyk i lider zespołu Niebiesko-Czarni. O jego śmierci media poinformowali żona i przyjaciele.

Fot. Freepik

Nie żyje lider zespołu Niebiesko-Czarni Wojciech Korda. Muzyk rockowy, kompozytor i gitarzysta odszedł 21 października przed godziną 14. Przyczyną śmiercią – jak potwierdziła rodzina – była długa i ciężka choroba.

Wojciech Korda nie żyje. Artysta zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

Był nie tylko wokalistą rockowym, ale też uzdolnionym kompozytorem i liderem lubianego zespołu bigbeatowego Niebiesko-Czarni. Wojciech Korda zmarł w sobotę 21 października w wieku 79 lat.

Jego problemy ze zdrowiem zapoczątkował wypadek drogowy, do którego doszło w 1991 roku pod Poznaniem, w którym stracił żonę. Ze zdarzenia tylko on wyszedł cało.

Muzyk przez ostatnie lata był przykuty do łóżka. Miał za sobą aż sześć udarów, które wywołały u niego różne dodatkowe dolegliwości. Na świat przyszedł 11 marca 1944 w Poznaniu. Był współtwórcą muzyki do pierwszej polskiej rock-opery Naga.

W kwietniu 2013 Korda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za „zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury” i „osiągnięcia artystyczne„.

usługi sąsiedzkie wynagrodzenie rząd

Rząd od listopada wypłaci pensję za pomaganie sąsiadom. Spore pieniądze do wzięcia

ekshumacja po 10 latach

Rodzina ekshumowała babcię po 10 latach. Wszyscy byli zszokowani tym, jak dobrze wygląda