w ,

Jak kupować nieruchomości od syndyka?

Jeśli interesuje Cię sprzedaż nieruchomości przez syndyka i chcesz przystąpić do przetargu, pamiętaj o spełnieniu kluczowych warunków zawartych w regulaminie przetargu.

zakup nieruchomości od syndyka z wolnej ręki
Fot. materiały partnera

Chcąc zainwestować w nieruchomość, masz do wyboru kilka kanałów sprzedaży.  Wśród nich są przetargi od syndyka. To rozwiązanie wiąże się z kilkoma zaletami – najważniejszą jest atrakcyjna cena, niższa niż rynkowa. Sprawdź, jak kupować nieruchomości od syndyka, jak wziąć udział w przetargu i dlaczego warto!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się:

●       na czym polega przetarg od syndyka,

●       jakie są warunki wzięcia udziału w takim przetargu,

●       kto może kupić nieruchomość od syndyka.

Sprzedaż nieruchomości przez syndyka

Zastanawiasz się, jak wyglądają przetargi od syndyka? Informacje o nich są zawarte w dostępnych publicznie obwieszczeniach – w nich znajdziesz kluczowe dane dotyczące sprzedawanych nieruchomości wraz z minimalną ceną, jaką trzeba za nie zapłacić. Z ogłoszenia dowiesz się także:

  • gdzie zlokalizowana jest nieruchomość,
  • w jakim jest stanie technicznym,
  • w jakie media jest wyposażona,
  • jakie jest jej przeznaczenie.

Jak wziąć udział w przetargu?

Jeśli interesuje Cię sprzedaż nieruchomości przez syndyka i chcesz przystąpić do przetargu, pamiętaj o spełnieniu kluczowych warunków zawartych w regulaminie przetargu. Jednymi z ważniejszych jest wpłata wadium w wymaganej wysokości i terminowe złożenie oferty.

⚠️ Ważne!

Po zebraniu ofert odbywa się posiedzenie, na którym sędzia-komisarz protokołuje dane oferentów wraz z zaproponowanymi przez nich cenami, a następnie przekazuje je syndykowi do decyzji.

Syndyk wybiera ofertę lub – jeśli było to przewidziane w warunkach przetargu – zarządza aukcję. Odbywa się ona w formie ustnego składania ofert, a wygrywa najwyższa zaoferowana kwota.

Dla kogo sprzedaż nieruchomości od syndyka to dobre rozwiązanie?

W przetargu może wziąć udział każdy inwestor, który spełni warunki i ma ukończone 18 lat. Sprzedaż przez syndyka dotyczy zarówno domów jak i mieszkań , a także obiektów przemysłowych – zostają one przejęte od właścicieli, gdy ogłoszona była upadłość.

seniorzy prawo jazdy 2024

Będą duże ograniczenia dla emerytów za kółkiem? Europosłowie zdecydowali

polski ład emerytury stary system strata opzz

Wiek emerytalny do zmiany. To koniec. Obywatele będą pracować znacznie dłużej