w

HAHAHA!HAHAHA!

Andrzej Duda ostrzega. Z jego ust padły bardzo mocne słowa. „Nie wolno…”

W niedzielę, podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie, prezydent Andrzej Duda wygłosił ważne przemówienie. Z ust głowy państwa padły bardzo mocne i jednoznaczne stwierdzenia.

Andrzej Duda Częstochowa
Fot. Depositphotos / info.grabowski-foto.pl

Głowa państwa nie tylko podziękowała rolnikom za ich ciężką pracę, ale także poruszyła kontrowersyjny temat roli religii w polskim społeczeństwie. Słowa prezydenta padły w momencie, gdy trwa gorąca debata na temat nauczania religii w szkołach, co nadaje jego wypowiedzi dodatkowego ciężaru.

Prezydent Duda ostrzega przed utratą polskiej tożsamości

Prezydent Duda, przemawiając do zgromadzonych na Jasnej Górze rolników, nie szczędził im pochwał. Podkreślił ich historyczny wkład w budowę polskiej państwowości i walkę o niepodległość.

Dziękuję, że jesteście tutaj tak, jak nakazuje nasza tradycja, budowana od ponad tysiąca lat, tradycja chrześcijańska, na której oparta jest nasza kultura, nasza codzienność i byt naszego narodu – mówił prezydent, jasno łącząc rolę rolników z zachowaniem polskiej tożsamości religijnej.

Prezydent nie zawahał się również przed użyciem mocnych słów, ostrzegając przed zagrożeniami dla polskiej tożsamości. – Gdy ktoś próbuje odebrać nam religię, to zarazem odbiera nam jakąś ważną, niezbywalną część polskości, której oddać nam nigdy nie wolno – stwierdził Duda.

Te słowa padły w kontekście trwającej debaty na temat nauczania religii w szkołach, co nadaje im dodatkowego, politycznego wymiaru. Wypowiedź prezydenta nabiera szczególnego znaczenia w świetle niedawnych wydarzeń.

Dożynki 1 września 2024. Prezydent ostrzega przed utratą polskości

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego lipcowe rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące warunków organizowania lekcji religii. Zarzuciła aktowi naruszenie zasady „konsensualnego sposobu regulowania relacji między państwem a Kościołami” oraz uniemożliwienie „nauczania religii w sposób określony programem nauczania tego przedmiotu”.

Co więcej, prezes TK Julia Przyłębska poinformowała, że Trybunał przychylił się do wniosku I prezes SN i wydał postanowienie zabezpieczające, zawieszając stosowanie rozporządzenia do czasu wydania orzeczenia. Te działania na najwyższych szczeblach władzy pokazują, jak gorącym i kontrowersyjnym tematem jest obecnie kwestia nauczania religii w Polsce.

Słowa prezydenta Dudy o niebezpieczeństwie utraty „niezbywalnej części polskości” poprzez odejście od religii nabierają nowego, alarmującego znaczenia. Czy jesteśmy świadkami początku głębokiego podziału w społeczeństwie na tle religijnym? Czy rolnicy staną się ostatnimi obrońcami tradycyjnych wartości w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie?

obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców

Obniżenie składki zdrowotnej później niż obiecano. Ryszard Petru ujawnił nową datę

kwaśniewski książka

Kwaśniewski krytykuje pomysł Tuska. „Podchodzimy do tego tematu mało poważnie”