in

HAHAHA!HAHAHA!

Rafał Trzaskowski poszedł do wojska. Przeszedł szkolenie i otrzymał certyfikat

Rafał Trzaskowski uczestniczył w całodniowym szkoleniu wojskowym, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywał praktyczne umiejętności.

trzaskowski trenuje wojsko
Fot. X / @trzaskowski_

Polityk KO i kandydat na prezydenta Polski nie ukrywa zachwytu nad profesjonalizmem polskich żołnierzy i wartością programu „Trenuj z wojskiem”, który umożliwia cywilom poznanie tajników wojskowego rzemiosła w ekspresowym tempie. To kolejna odsłona popularnej inicjatywy MON.

Trzaskowski sprawdził się na poligonie. Kandydat KO przeszedł intensywne szkolenie wojskowe

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, znalazł się wśród uczestników programu „Trenuj z wojskiem”. Intensywne, ośmiogodzinne szkolenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej już po raz szósty. Polityk nie omieszkał podzielić się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych, gdzie opublikował zdjęcie otrzymanego certyfikatu.

Program „Trenuj z wojskiem” wystartował w ubiegły weekend w trzech lokalizacjach jednocześnie – jednostkach wojskowych w Lesznie, Gdyni oraz Warszawie. Ochotnicy spędzili tam pełny dzień, od godziny 7 rano do 16 po południu, poznając podstawy wojskowego rzemiosła.

„Za mną całodniowe szkolenie w ramach akcji „Trenuj z wojskiem”. Ci, którzy podobnie jak ja pamiętają ze szkoły nieco groteskowe „przysposobienie obronne”, będą w szoku.

Szkolenie jest przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców, a jak informuje kapitan Jacek Piotrowski, rzecznik jednej z jednostek, mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 65 lat. Trzaskowski nie szczędził pochwał pod adresem wojskowych instruktorów, których profesjonalizm zrobił na nim ogromne wrażenie.

Instruktorzy rewelacyjni, doświadczone fachury z pasją, a przy okazji mega fajni ludzie, poważni, ale z dystansem – napisał polityk w swoim wpisie. Szczególnie podkreślił dumę z wysokiego poziomu polskich żołnierzy, którzy jego zdaniem „bardzo uważnie obserwują wszystko, co dzieje się na nowoczesnym polu walki”.

Trenuj z wojskiem. Zapisy 2025

Co ciekawe, program „Trenuj z wojskiem” został zaprojektowany tak, aby w krótkim czasie przekazać uczestnikom maksimum praktycznej wiedzy. Podczas intensywnego, całodniowego szkolenia ochotnicy mają okazję nauczyć się lub przypomnieć sobie kluczowe umiejętności, takie jak podstawy walki wręcz czy obsługa broni.

Trzaskowski wyraźnie docenił taką formułę zajęć, określając ją jako „świetny sposób” na zdobycie cennych kompetencji pod okiem fachowców. Warto zaznaczyć, że obecna edycja programu „Trenuj z wojskiem” potrwa kilka miesięcy – aż do 5 lipca. Zajęcia będą organizowane rotacyjnie w różnych jednostkach na terenie całego kraju.

Każdy zainteresowany może zgłosić swój udział w dowolnym momencie, wybierając najbardziej dogodną dla siebie formę kontaktu: telefonicznie, przez SMS, e-mail lub stronę internetową. Wymagane jest jedynie podanie podstawowych danych osobowych: imienia, nazwiska, wieku oraz danych kontaktowych.

zbigniew ziobro choroba szpital

Ziobro ujawnił całą prawdę o swojej chorobie. Nigdy dotąd nie był tak szczery

dom owsiaka zniszczony

Atak na dom Owsiaka. Na płocie pojawiły się napisy. Jest komentarz szefa WOŚP